Orissaares valitakse Eesti saarte esimene aeroobikaprintsess (5)

Orissaares valitakse Eesti saarte esimene aeroobikaprintsess

Orissaare Spordihoone

Eesti saarte ühine aeroobikaprintsess valitakse esimest korda 28. augustil Orissaare Spordihoones.

Orissaare valla spordijuhi Kaire Nurja teatel on aeroobika üks laialtlevinumaid harrastusspordialasid. Seetõttu on ürituse korraldajate eesmärgiks aeroobikaga seotud üritusi korraldada ka suurtest keskustest kaugemal ning propageerida aeroobikat Eesti saartel erinevas vanuses naiste hulgas kui emotsionaalset rahvaspordiala ja meelelahutust. Lisaks soovitakse antud ala tutvustada kui võistlussporti. “Aeroobikaprintsessi valimine on oluliseks hüppelauaks kohalikele harrastajatele saavutamaks võimalikult hea tulemus ning sealt edasi osalemaks vabariiklikel võistlustel,“ arvas Nurja.

Printsessi valimise päev algab järgmisel laupäeval kell 14.00 nonstop aeroobikaga, kuhu oodatakse osalema kõiki aeroobikaharrastajaid igal tasemel ning igas vanuses. Kell 16.00 algab kolmest erinevast voorust koosnev võistlus, kus selgub Eesti saarte esimene aeroobikaprintsess. Kogu päeva juhib Rauno Pehka. Juhendajad-treenerid on oma ala spetsialistid Liili Varvas, Annely Oolup, Liis Kutsar, Kristi Roosimägi. Ürituse patrooniks on kultuuriministeeriumi spordiosakonna asekantsler Tõnu Seil. Žüriisse kuuluvad Rocki tantsutüdrukute esindaja Kadri Jukk, Eesti aeroobikakuninganna looja Kai Ilp ning mitmed nimekad spordi ja kultuuriinimesed. Päevale lisavad vürtsi TÜ ROCK tantsutüdrukud.

Aeroobikaprintsessi ürituse üheks osaks on ka Korvpalliprojekti Orissaare ROCK ametlik koostöölepingu sõlmimine MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi ja Orissaare valla korvpalli vahel. „Koostöö tulemusena soovime tuua Eesti suurtest keskustest ääraladele kvaliteetsporti,“ selgitas Kaire Nurja lisades, et kohale tuleb ka Tartu Ülikooli Spordiklubi korvpallidivisjoni direktor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)