Kolm kursaõde näitavad oma aktikrokiisid Ajamajas

Kolm kursaõde näitavad oma aktikrokiisid Ajamajas

ELEGANTSED PILDID: Anu Roosma (vasakul) ja Tiilia Trubetskoi (paremal) räägivad Kuressaare linna kunstikuraatorile Lii Pihlile oma aktikrokiidest.
Foto: Rita Loel

Kolm kursuseõde Tartu kunstikooli päevilt – Aili Kivioja, Anu Roosma ja Tiilia Trubetskoi – tõid oma elegantsed aktikrokiid saarlastele näha ja riputasid need üles Ajamaja galeriis.

Olgu kohe selgituseks öeldud, et krokii on eriline joonistusžanr, kus väga kiiresti visandatakse kujund paberile, ja tavapäraselt tehakse seda grafiidi, sangviini või seepiaga, kuid nagu näitavad Aili Kivioja pildid, on krokiisid võimalik joonistada ka esimese kättesattunud pliiatsiga.

“See käibki nii, et kui graafik Tõnis Laanemaa krokiitundidest (kus kolm kursuseõde on usinalt käima hakanud) pärast tööd läbi astutakse, ei ole tihtilugu kaasas isegi pliiatsit ning siis vaatame, mis kellelgi kotis on, millega joonistada saaks,” rääkisid Anu Roosma ja Tiilia Trubetskoi, lisades, et tööd on valminud tõepoolest minutitega ning nende pärastine ülejoonistamine võtab neilt selle hetkeemotsiooni, ilu ja võlu. Aktikrokiid on Ajamaja galeriis üleval 18. septembrini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 156 korda, sh täna 1)