Minu öökapiraamat

Kuna olen tähtkujult kaksik ja kahe poisikluti ema, siis on minu öökapil tihti korraga päris mitu raamatut ja nii ka praegu. Näiteks on meil poegadega hetkel pooleli minu oma lapsepõlvelemmik ja kindlasti paljudele tuttav Michael Bondi raamat “Karupoeg Paddington”.

Alates teismeliseeast olen olnud suur Agatha Christie’ kriminullide armastaja ja nüüdki valisin endale vabaajalugemiseks kriminaalromaani meie oma eesti kirjaniku Indrek Hargla sulest pealkirjaga “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus”. Selle esimese eesti gootiliku kriminaalromaani tegevus toimub 1409. aasta Tallinnas ja sündmustik on ajendatud vanadest Läänemere legendidest ja Tallinna keskajast.

Põneva loo tegelaste hulka kuuluvad ordumehed, dominiiklased, raehärrad, linnadaamid, mustpead, kullassepad ja rändmuusikud ning kõigele lisaks ka linn ise. Väga huvitav ja tore on lugeda lugu, mille tegevus toimub meie oma sajanditetaguses pealinnas. Teos on osutunud nii populaarseks, et esimene tiraaž on juba laost otsas, kuid lähiajal ootame täiendust.

Lisaks neile ilukirjanduslikele raamatutele on minu öökapil tihti mõni terviseteemaline teos ja kuna mulle meeldib väga süüa teha, siis kindlasti ka kokaraamat. Need on küll juba kaanest kaaneni läbi loetud, kuid hoian neid sellegipoolest käepärast, et aeg-ajalt mõningaid kohti üle sirvida. Juba pikemat aega on minu öökapil koha hõivanud Marko Kantaneva “Kepikõnd” ja Ernst Schrotti “Ajurveeda igaks päevaks”.

Mõnda aega tagasi õnnestus mul osaleda Tartus sushi valmistamise koolitusel ja sellest vaimustatuna oli minu õnn suur, kui kevadel ilmus esimene põhjalik eestikeelne selleteemaline raamat – Ellen Browni “Stiilne sushi”. Selline siis ongi minu tavapärane öökapp, millel virn teoseid – paar põhiraamatut ja mõni nn kõrvalraamat. Homme avatavast Rahva Raamatu kauplusest leiab kindlasti igaüks, olenemata vanusest või soost, oma öökapile meeldivat lugemist.

Kristi Kose
Kuressaare Rahva
Raamatu juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)