Juhtkiri: Heida pilk ka taeva poole!

Juhtkiri: Heida pilk ka taeva poole!

 

Kui siiani sai lastele ohutuks liiklemiseks õpetatud salmikest: “Enne vaata vasakule, heida pilku paremale…”, siis nüüd tuleb enne teekonna ettevõtmist heita pilk ka taeva poole. Sest mine tea, milline sõiduvahend ja millises seisukorras seal parajasti liikumas on.

On hoolimatu Oleg Sõnajalast lihtsalt öelda, et tegu ongi nende lennumasina jupiga, mis Suurna külas kopteri küljest maha potsatas. Päris kummaline on teada, et summuti ots tundunud juba enne lendutõusu kahtlane, kuid viga ei peetud nii suureks, et parandusse suunduda. Ja nii siis jõudiski käsivarrepikkune toru heinamaale. Hea, et lihtsalt heinamaale, aga mitte kellelegi pähe näiteks.

Arvame, et ka kopter on sõiduvahend, mis igal juhul peab enne liikuma hakkamist korras olema, täpselt samuti, nagu nõutakse seda autodelt. Veelgi enam, kuna taevast alla sadades võib lennuaparaat suurema kahju tekitada kui mööda maad vurav auto, siis tuleks õhusõidukitesse suhtuda veel tunduvalt kriitilisemalt.

Või oleks meil vaja õhupolitseid? Kohe sellist, mis tegelekski nii õhuliiklusel silma peal hoidmise kui ka lennumasinate kontrollimisega?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)