Lennureisijate buss jättis veidi hilinenud inimesed maha

Spetsiaalselt lennureisijate vedamiseks käiku pandud linnaliinibuss nr 3 ei oodanud pühapäeval Kuressaare lennujaamas ära reisijaid, kelle Tallinnast tulev lennuk mõned minutit hilines.

Saare maavalitsuse nõunik Taavi Kurisoo ütles Saar-te Häälele, et kõnealune bussiliin number 3 saigi käiku pandud sel eesmärgil, et see oleks Tallinnast tuleval lennukil vastas. “Maavalitsus uurib koos vedajaga, millest kirjeldatud olukord tekkis, ja võtab kasutusele meetmed, et sarnane olukord enam ei korduks,” kinnitas ta.

Kümmekonna reisija pahameele ära teeninud vahejuhtum leidis aset pühapäeva pärastlõunal, kui lennuk hilines mõned minutid ja lennujaama eest kesklinna sõitev buss lahkus lennujaamast reisijaid ära ootamata.
Reisija Martti Palmi sõnul olid reisijad arvestanud, et lennujaamast saab ilusti uue, lennureisilt tulevate inimeste jaoks spetsiaalselt käima pandud bussiga kesklinna.

“Kui lennuk maandus, nägime, et buss seisab peatuses ja ootab. Kui me lennujaamast aga umbes kell 14.45 välja tulime, oli buss meie imestuseks lahkunud,” rääkis Palm. Mees helistas dispetšerile saamaks selgust, mis toimub. “Mulle vastati, et buss väljub kesklinnast 14.35, lennujaamas on see 14.40 ja sealt lahkub 14.45,” sõnas Palm. Küsimuse peale, kas buss lennukilt tulijaid ära ei peaks ootama, kui on näha, et lennuk natuke hilineb, vastati Palmi sõnul, et buss sõidab graafiku järgi ja tihti ei tulegi keegi selle bussi peale.

“Küsisin siis veel, et kas neil oleks võimalik buss tagasi saata, kui inimesed ootavad, aga mulle vastati resoluutselt: “Kindlasti mitte!”. Nii jäi kümmekond inimest bussipeatusesse nõutult ootama ja polnud ühtki transpordivahendit, mis inimesed kesklinna viiks,” konstateeris Martti Palm. Nördinud reisija sõnul jääb küsitavaks, kas sellisel bussiliinil on üldse mõtet ja kas linnakodanik peaks sellise kättesaamatu teenuse eest maksma.

Estonian Airi pressiesindaja Ilona Eskelinen ütles, et pühapäevane lend OV603 saabus Tallinnast Kuressaare lennujaama mõningase hilinemisega, st 14.40 asemel kell 14.46. “Kuueminutilise hilinemise tingis lennuki pisut hilisem saabumine Peterburi–Tallinna liinilt, mille põhjustas tugev vastutuul,” selgitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)