Kärla rahvas võttis seelikutriibud kasutusse (4)

Kärla rahvas võttis seelikutriibud kasutusse

TRIIBUTAMINE: Kõrkküla teadetetahvlile tõmbas kindla käega jutid Riina Kirs.
Foto: Tiina Luks

Kui Muhus on traditsioon maalida oma uksed uhkesti värviliseks, siis Kärla inimesed otsustasid kaunistada oma teadetetahvlid kohalike rahvarõivaste seeliku-triibuga.

Üleeile Kärla parki kogunenud Kärla Triibu nimelise ürituse üheks eesmärgiks suvelõpupeo kõrval oligi ühiselt meisterdada nägusad teadetetahvlid. Ligi 500 kokkutulnule mängisid tantsuks Kukerpillid.
“Mõte oli, et midagi võiks ju ikka teha ka, et seda seelikutriipu esile tõsta. Tuli idee, et võiks midagi värvida,” rääkis Saarte Häälele Kärla vallavanem Villi Pihl, märkides, et mõeldi ka uste värvimise peale nagu Muhus või siis valla piiri peale värava tegemisest, kuid siis käis Virge Varilepp välja teadetetahvli idee.

Seelikutriibu kasutamise mõte pärineb aga Margit ja Harry Kõrvitsalt, kellel on Kärla vallas suvemaja ja keda vallavanem nimetas Kärla patriootideks. Neilt tuli ka idee korraldada triipude maalimiseks üks korralik üritus ning kuna Harry Kõrvits on tuntud muusik, sai tema kaudu kutsutud ka Kukerpillid. “Mõtlesime, et kasutame kohe perekond Kõrvitsaid ära, noh ikka heas mõttes. Meil oli valida, kas Kukerpillid, Rock Hotel või Genka. Seekord võtsime Kukerpillid,” rääkis vallavanem igati korda läinud ürituse saamisloost.

Tahvlid tegi osadena valmis firma Rixmarc ning külade brigaadid klopsisid kokku ja värvisid ära viis tahvlit. Paevere ja Kogula, Kõrkküla, Jõempa ja Kandla, Kärla alevik ning Kärla spordihall sai ka ühe terviseraja tarbeks, loetles vallavanem, kus kandis saab Kärla triibuga teadetetahvleid tulevikus näha.

Pihli sõnul tahetakse üritus muuta traditsiooniks ning järgmisel aastal loodetakse teha juba uued tahvlid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 93 korda, sh täna 1)