Ettevõtjad õpivad Hiinas innovatsiooni rakendama

14 Eesti ettevõtjat, sh kaks saarlasest ettevõtjat, sõidab täna Hiinasse, et saada sealsetelt firmadelt kogemusi, kuidas tõusta allhankijast omatoodete valmistajaks.

Innovatsioonikogemust lähevad Hiinasse omandama Saaremaa piimatööstuse juhatuse liige Andi Saagpakk ja Tallinna külje all tegutseva laevaremondi- ja ehitusettevõtte SRC Group nõukogu saarlasest esimees Hannes Lilp.

EAS-i innovatsioonidivisjoni korraldatud õppereis viib Eesti ettevõtjad 14.–20. augustini Hiina Hongkongi, Shanghai ja Wuxi piirkonda, et tutvuda rahvusvahelises konkurentsis edu saavutanud Hiina ärimudelitega ja saada uusi ideid tunnustatud ettevõtetelt erinevates valdkondades.

Innovatsioonidivisjoni direktori Ilmar Pralla sõnul on seekordse õppereisi teemaks, kuidas muutuda allhankijast omatoodete pakkujaks.
“Hiina ettevõtted on võtnud endale ülesandeks saada lahti allhankija mainest ja panustada senisest oluliselt enam innovatsiooni ja oma brändide arendusse,” ütles Pralla.

Ta märkis, et allhankija rollist ülesaamine ja kõrgemale tõusmine on väljakutseks ka paljudele Eesti firmadele, kel on nüüd hea võimalus tutvuda Hiina kolleegide kogemustega selles vallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)