Udeküllid võidutsesid Hiiumaal

Udeküllid võidutsesid Hiiumaal

Võidukad: Mari-Ann Udeküll ja tema vahva ratsu Aroom.
Foto: Grete Klettenberg

7.–8. augustil Hiiumaal peetud ratsavõistlustel Palladium Cup ja Kärdla ratsupäevad ei olnud madalamates sõitudes vastaseid Reinu ratsatalu noortele ratsanikele.

Suvi otsa kestnud Eesti saarte suvine karikasari ratsutamise takistussõidus sai suursuguse lõpu finaalvõistluste näol Hiiumaal. Kaks päeva väldanud võistlustel astusid üles nii Eesti kui ka naaberriikide parimad ratsanikud. Saarte suvekarika finaalid olid põnevad. Karikaarvestusse minevad punktid olid seekord kahekordsed, nii et midagi ei olnud otsustatud enne sõidu lõppu.

Madalamas klassis, kus takistuste kõrgus on seatud vastavalt väikeste hobuste ja ponide võimetele 80 cm peale, oli favoriidina stardis Mari-Ann Udeküll Aroomil, kes on tänavu kõigil etappidel, kus osalenud, esikohad noppinud. Nii läks ka seekord. Päeva kiireim aeg ja vigadeta läbitud rada tähendasid nii sellel võistlusalal 26 konkurendi seljatamist kui ka Saar-te karikavõistluste võitmist.

Palju ei jäänud aga alla teinegi Reinu ratsatalu kasvandik Miina-Eliise Udeküll Viktoorial, kes stabiilselt suve läbi poodiumikohti noppides ja ka finaalis kolmanda koha saanuna lõpetas karikavõistlustel viimase medalikohaga. Kuue parema hulka mahtusid üldkokkuvõttes veel Merilin Meier neljandana ja Killu Saagpakk kuuendana.

Teises finaalsõidus saarlasi seekord erinevatel põhjustel ei osalenud, kuid Kärdla ratsupäevade arvestuse avatud klassis oli kolmanda koha vääriline sõit Jaagup Kallasel ja Patronsil. Karikavõistluste kõrgeimas võistlusklassis, kus takistused on 115 cm kõrgused, oli finaalis hiidlaste päev. Võidu noppis Maris Suuster Menzol. Saarlastest oli parim ühe lati maha ajanud Martina Rihkrand, kes tuli kuuendaks.

Kokkuvõttes tuligi üldvõitjaks Maris Suuster, kellele järgnes parima saarlasena Martina Rihkrand hobusel Land Boy. Meie sportlastest mahtus kuue parema hulka ka Jaagup Kallas. Sama võistluse raames selgitati parimad ka Palladium Cupi arvestuses kuni 21-a noorte seas, kus Liina Vaher saavutas Vandaalil teise koha ja ratsupäevade arvestuses 120 cm rajal 4. koha.

Pühapäeval toimus atraktiivne ja põnev tünnisõiduvõistlus, kus järskude pöörete ja äkiliste kiirendustega ning rahva kaasaelamise saatel kordamööda üksteise paremaid aegu üle trumbati. Lõpuprotokoll märkis aga hiidlase Kadi Nursi nappi võitu Mari-Ann Udekülli ja Jaagup Kallase ees.

MTÜ Saare Taluelu ja Hiiumaa ratsaklubi tänavad kõiki toetajaid, kes on sellele läbi suve kestnud võistlussarjale õla alla pannud. Kohtumiseni järgmistel võistlustel!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)