Rahvuspargi juubelisündmused on RMK andmeil ülipopulaarsed

Rahvuspargi juubelisündmused on RMK andmeil ülipopulaarsed

ROMANTILINE PAADIRETK VILSANDILE: Laupäeval saavad seda nautida vaid need, kellel eelregistreerimisel õnnestus oma nimi osalemiseks õigel ajal kirja saada.
Foto: Aare Laine

Vilsandi rahvuspargi 100 aasta juubelile pühendatud ettevõtmised on loodushuviliste hulgas niivõrd populaar-sed, et enamikele neist on kõik kohad ammugi juba broneeritud.

“Kahjuks on kõik bussi- ja paadiretked juba täitunud ning registreerimine nendele lõppenud. Praegu on veel võimalik registreeruda jalgsimatkale Kiirassaarde Aadu Hindi jälgedes. Ettevalmistamisel on lisamatk Soeginina pangale. Registreerimine lisamatkale algab järgmisel nädalal,” võis riigimetsa majandamise keskuse (RMK) kodulehelt eile lugeda.

Ka laupäeval kell 12 algavale matkale Harilaiu rannikule pole enam ühtegi vaba kohta. Eelregistreerimisel sai grupp jalutuskäigule Saaremaa džunglisse ja Soeginina pangale juba varakult täis. Registreerimisega hiljaks jäänud ei pääse enam ka teistele matkadele ja paadiretkedele.

Peale matkade-retkede toimub Loona mõisas laupäeval kell 11.30–17 palju huvipakkuvaid üritusi. Tegutsevad töötoad, sealhulgas puidukasutamise, Saaremaa meenete, metsamedali ja tuulelohede valmistamise õpitoad.
Lastele ja peredele on mõeldud ringkäik Loona mõisa maadel, mille käigus õpitakse tundma Eestimaa puid ja metsloomi. Saab teravdada meeli ja mängida metsamängu.

Huvilistele tutvustatakse Loona mõisa ja selle ajalugu. RMK teabepunktis toimub koolitus “Metsaga mestis”. Soovijad saavad liituda “Metsaga mestis” metsasõprade klubiga. Eelnevalt registreerunutele pakutakse toidutelgis tasuta lõunat, maitsvat suppi ja jooki ning üks magus amps. Tähtsa päeva puhul saavad sünnipäevatorti kõik külalised.

Tort on valminud konkursi “100 tordiretsepti” võitnud retsepti järgi. Kõik üritused on tasuta, nagu ka kohalesõit selleks päevaks käima pandud bussiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)