KJK Saare täiendas Rakveres medalikollektsiooni

10.–11. augustil toimusid Rakvere staadionil Eesti juunioride ja A-klassi mitmevõistluse meistrivõistlused, millest võttis osa ka kaks kergejõustikuklubi Saare sportlast. Rauno Liitmäe saavutas poiste A-klassis 6282 punktiga 3. koha.

Muhu poisil Rauno Liitmäel ja tema treeneril Andres Laidel oli enne võistlusi õrn medalilootus, kuid kuna tegu oli Liitmäe esimese kümnevõistlusega, ei saanud Laide sõnul milleski täiesti kindel olla. Üksikalade tulemuste järgi võis medalit oodata, kuid võistlustel osalesid ka tugevad konkurendid – Karl-Robert Saluri, Markus Leemet ja Gerret Kivirand, kes esindasid Eestit kevadisel Balti matšil.

Saarte Häälele ütles Laide, et Liitmäe ühelgi üksikalal otseselt läbi ei kukkunud, kuid väga hästi tal ka just välja ei tulnud. Õnnestunuks võib pidada kindlasti 110 m tõkke-sprinti ja 1500 m jooksu, milles Liitmäe enne võistelnud ei olnud. Treeningutel on nimetatud alasid muidugi harjutatud.
1500 m jooks tuli Liitmäel just taktikaliselt hästi välja ja ajaks 5.01,05.

Lõpparvestuses 2. kohale tulemiseks olnuks vaja edestada Markus Leemetit umbes nelja sekundiga, kuid viimane oli siiski parem ja säilitas oma hõbemedali väärilise positsiooni. Eesti meistriks A-klassi (sünniaasta 1993/1994) poiste mitmevõistluses tuli 7270 punktiga KJK Kose esindaja Karl-Robert Saluri.

Kõige ärevamad hetked olid Liitmäe jaoks kettaheite ajal. Esimesed kaks katset lendasid sektorist välja, ent 3. katsel saadi kirja soliidne 38.45. Pärast kettaheidet võis Laide sõnul pronksis üsna kindel olla. 1994. aastal sündinud Rauno Liitmäe on Laide sõnul võimeline ka tulevikus häid tulemusi saavutama. Tal on selleks olemas füüsilised eeldused ning tegu on just mitmevõistluse tüüpi sportlasega, kes on enamikul aladel ühtlaselt tugev.

Lisaks on Liitmäel tohutu tahtmine ja huvi, mida näitab asjaolu, et oma seniste saavutusteni on ta jõudnud, vaatamata sellele, et Muhus tal erilisi võimalusi treenimiseks polnud. Võib eeldada, et Saaremaa ühisgümnaasiumi 10. klassi mineva Liitmäe tulemused hakkavad paranema koos treenimisvõimaluste avardumisega.

Teine KJK esindaja Rakveres oli samuti A-klassis võistlev Ken Kaljurand, kes tuli 4375 punktiga 12-ndaks. Tema põhialad on pigem hüppealad, kuna Liitmäel olnuks aga igav üksi võistelda ja Kaljurand valdab kõiki kümnevõistluse alasid, võeti temagi kaasa. Kaljuranna lootustandvaim ala on kolmikhüpe, mis kümnevõistlusesse kahjuks ei kuulu.

Linda Treiel, kes juuli lõpus võistles Kanadas juunioride MM-il, Rakvere võistlustest osa ei võtnud. Kuna järgmisel nädalal toimuvad täiskasvanute Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses, otsustas Treiel jõudu säästa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)