Ühtelaulmise meeskond käis laulupunkte hindamas (lisatud SH video!)

Ühtelaulmise meeskond käis laulupunkte hindamas (lisatud SH video!)

KAAMERASILM: "Reporteri" jaoks käidi tuule eest varjul linnuse sisehoovis. Kaamera on Kristjan Svirgsdeni kindlas käes. Artur Talviku Eetriüksus OÜ hoolitseb selle eest, et kogu ühtelaulmine videosse saaks.
Foto/video: Rita Loel

Esmaspäeva pärastlõunal käis 20. augustil korraldatava üleriigilise ühtelaulmise meeskond kaemas, kuidas on lood internetiühendusega Kuressaare linnapargis. Et igast laulupunktist tehakse “Reporteri” saatesse klipp ning eile tuul lauljate häälte ülesvõtmist takistas, mindi üheskoos Kuressaare linnuse õuele, et seal “Saaremaa lipulaul” Kristjan Svirgsdeni kindla käe all kaamerasse saada.

“Praeguseks on Saaremaalt registreeritud kaks laulupunkti,” ütles ürituse üks korraldajaist saatejuht Arlet Palmiste Saarte Häälele. Üks neist siis Kuressaare linnapargi kõlakoda ja teine Kaigu talu observatoorium.

“Tegelikult peaks saarel olema ju suuri asulaid ja kohti küll, kus laulmiseks saaks kokku tulla, olgu või mingis kõrtsus,” arutles Palmiste, kelle sõnul ei olegi ettevõtmiseks muud vaja kui head tahtmist, ühte telerit koos kõlaritega, internetiühendusega arvutit ja täiesti tavalist lihtsat arvutikaamerat. “Muidugi võib ka projektorid ja ekraanid ja vingema digikaamera hankida, kuid see pole üldse nii tähtis,” julgustas ta veel rohkem saarlasi laulma tulema ja laulupunkte registreerima.

Palmiste rääkis, et nad on sattunud oma laulupunkte üle vaadates ka sellistesse paikadesse, kus esimese hooga vaatad, et kuhu metsa või võssa nüüd satutud on. Kohale jõudes näed aga suurepärast külaplatsi, internetti ja kõike muud vajalikku. “Kindlasti on selliseid toredaid paiku ka Saaremaal ja Muhus,” arvas korraldaja, lisades, et Kuressaare linnapark on ühtelaulmise jaoks väga ideaalne paik.

“Kuressaares on veel kõlakojas see ajalooline hõng, mis kindlasti annab üritusele sära juurde,” sõnas ta. Kuressaare Kultuurivara kultuurikorraldaja Maris Rebel oli rõõmus, kui kuulis, et tema üles antud paik oli 15-s, nii esirinnas. “Eks me oleme ju 20. augustil ikka siin isamaalisi laule laulnud ja kuulanud, nüüd siis tuleb ürituse edasiarendus,” arvas Rebel.

20. augustil kell 20 tahavad korraldajad ühiselt laulma panna kogu Eesti rahva, seda vähemalt 100 laulupunktis üle Eesti. Kanal2 teeb ettevõtmisest ülekande ja hiljem ka jätkusaate, mis Palmiste arvates tuleb kindlasti väga tore. “Me arutasime ja leidsime, et 20. august on Eesti iseseisvuse taastamise päev, see kõlab palju ilusamalt kui taasiseseisvumispäev.

Arvame ka, et meie isamaalisi tähtpäevi ei peaks tähistama nii surmtõsiselt, nagu tehakse vabariigi aastapäeval ja võidupühal,” lausus ta, lisades, et kuna 20. augusti ainus mälestusmärk asub Sõpruse pargis Põltsamaal (selle on püstitanud kunagi iseseisvuse poolt hääletanud ülemnõukogu liige Ants Paju), siis sinna tulevad kohale ka dirigendid ja valikkoorid. “Lubame ka, et meie president peab siis kõne otse kogu rahvale,” sõnas Palmiste.

Kogu info üldrahvaliku ettevõtmise kohta leiavad huvilised aga Elioni kodulehelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)