Pesata jäänud pääsupojad said endale inimeste juures kodu (3)

Pesata jäänud pääsupojad said endale inimeste juures kodu

KÄRBSEID JA HAKKLIHA!: Koos pesaga alla kukkunud pääsupojad leidsid endale “kasuvanemad”, kes neid hoolsalt kärbeste ja hakklihaga toidavad.
Foto: Erakogu

Eelmisel neljapäeval tõid naabrilapsed Eiklas elava Mauno Kuusi kätte kaks pääsupoega. Pääsukeste pesa oli alla kukkunud ja nii olidki õrnas eas pääsukesed kodutuks jäänud. Mauno Kuus ja Gerli Resev võtsid enesele suure kohustuse pääsukeste eest hoolt kanda, vaatamata sellele, et neil endil kasvab kodus 10-kuune laps.

Gerli sõnul on pääsupoegadega tegemist küllaga ning algul oli nende toitmine üsna keeruline. Noored pääsukesed ei tahtnud kuidagi nokka lahti teha ja võinuksid niiviisi nälga surra. Praeguseks on pääsukesed “kasuemaga” harjunud ja ajavad kohe kisa lahti, kui kõht tühi. Toiduks antakse neile tiku otsast kärbseid ja hakkliha.

Suurem kahest pojast on juba sirgunud pea täiskasvanud linnu sarnaseks ja väiksemgi kasvab jõudsalt, kuigi oli algul päris armetu välja näinud.
Harrastusornitoloog Mati Martinson ütles Saarte Häälele, et üks võimalus on panna sellised noored pääsukesepojad mõnda pääsupesasse, kus on umbes samaealised pojad.

Nii oleks pääsukesepoegadel võimalik liigikaaslastega assimileeruda. Martinson lisas, et muidugi on võimalik, et pääsukesed harjuvad oma liigikaaslastega ka hiljem ja õpivad vajalikud oskused iseseisvaks eluks.

Gerli loodab, et linnud tulevad kunagi iseseisvalt toime, kuid ta ütles ka, et nad on koos mehega valmis kahte lindu pidama nii kaua, kui vaja. Lendama pole kumbki pääsupoeg veel õppinud, kuid pererahvas arvab, et küllap linnupojad juba lähitulevikus oma tiibade otstarbe avastavad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)