Maakonna ettevõtlusaktiivsus on kasvanud

Kui mullu loodi Saare maakonnas kogu aasta vältel kokku 135 uut ettevõtet, siis on neid tänavu poole aasta jooksul tekkinud juba 88.

Saaremaa ettevõtluse edendamise sihtasutuse (SEES) juhataja Piret Pihel ütles, et käesoleva aasta I kvartalis loodi maakonnas 41 ja II kvartalis koguni 47 uut ettevõtet. “Meie jaoks on see ikkagi väga hea näitaja,” tõdes ta.

Rääkides ettevõtlusaktiivsuse kasvu põhjustest, märkis Pihel: “Arvan, et põhjus on ikkagi majandussurutises, mille tagajärjel on turul paljud nišid vabanenud. Samas otsivad need ettevõtjad, kes varem on mingil põhjusel tegevuse lõpetanud, turul uut kohta. Teadaolevalt on ligi pooled alustavatest ettevõtjatest varem ettevõtlusega tegelenud.”

2009. aasta statistika näitab, et Eestis tervikuna on kõige enam uusi ettevõtteid tekkinud hulgi- ja jaekaubanduse valdkonnas ning teisel kohal on töötlev tööstus. Samas ilmneb kvartalite analüüsist, et uute ettevõtete tekke kasv kaubanduses on mõnevõrra aeglustunud, kiirenenud on see aga töötlevas tööstuses.

Piret Pihel ütles, et põhjalikuma kokkuvõtte loodab SEES koostada järgmise nädala lõpuks. “Praegu võin öelda, et selle aasta II kvartalis loodud 47 uuest ettevõttest kuulub vaid kümmekond kaubanduse ja primaarsektori valdkonda,” rääkis ta. “See näitab, et Saare maakonnas tundub olukord olevat mõnevõrra teistsugune kui mujal Eestis.”

Võrdluseks võib tuua, et 2009. aastal loodi Saaremaal kõige enam ettevõtteid just primaarsektoris, aktiivsed oldi ka hulgi- ja jaekaubanduse ning haldus- ja abitegevuste vallas. Eesti üldandmetega võrreldes oli uute ettevõtete loomine Saaremaal vähemaktiivne just ehitussektoris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)