Lümanda valla suurpere saab raskuste kiuste alati hakkama (5)

Lümanda valla suurpere saab raskuste kiuste alati hakkama

LILLESE PERE: Kuigi elu ei ole alati vaid lust ja lillepidu, on pere optimistlik, pereisa ütleb, et on alati hakkama saadud ja saadakse edaspidigi.
Foto: Egon Ligi

Saarte Hääle kodulehel ilmus mõni aeg tagasi kuulutus, et suur pere otsib inimest, kellel oleks ära anda pesumasin ja külmkapp. Tegu on Lümanda vallas elava perekond Lillesega, kelle elu ja tegemised niimoodi Saarte Hääle huviorbiiti sattusid.

Peres kasvab praegu viis last, neist vanim lõpetas tänavu Lümanda põhikooli ja jätkab õpinguid Tartus, noorim on aga praegu alles kolmekuune. Pereema Marika on seetõttu kodune ja nii on sissetulekud üsna kasinad. Pereisa Ain on kaugsõiduautojuht, mis tähendab, et suure osa ajast on ta kodust ära ja sõidab rekkaga mööda Euroopat.

Lilleste koduks on vana talumaja Lümanda vallas, mis aga 2005. aasta jaanuaritormis õnnetult saarepuu alla jäi. “Toona sai pool katust ära parandatud, kuid nüüdseks laseb ka teine pool vett läbi, sest puu lõi sinnagi mõrad sisse. Olemegi viimasel ajal otsinud sobivat pakkumist, et ka teine osa korralikult ära remontida,” ütles pereisa Ain.

Vana maja juures on nokitsemist alati, nii kui üks asi saab korda, hakkab teine muret tegema ja nii ei ole remonditöödel lõppu näha. Kodumasinatega on see lugu, et nad lihtsalt saavad otsa. Pesumasin pidas isegi kaua vastu, aga siis hakkas pärast iga remonti kohe jälle uuesti katki minema, nii et polnud mõtet seda enam parandada,” rääkis pereema Marika.

Ostuvõimalusi on nad uurinud igasuguseid, kuid korraga pole Lillestel sellist summat välja käia ja järelmaksuga ei saa nad ka osta, sest perekond maksab juba niigi pangalaenu. “Nii Koimla küla rahvas kui ka Lümanda vald on alati meie vastu väga abivalmid olnud. Kui Ain ära tööl on, siis tulevad külamehed ikka appi, kui mõne tööga jänni jään,” on Marika külaelanikele tänulik. Talvel juhtuski nii, et veetorud läksid lõhki.

“Terve õu oli nagu üks suur järv,” kirjeldas pereema. Koimla rahvas tuli muidugi appi, sest Ain oli parasjagu sõidus, ja nii sai hädavajalik töö kähku tehtud. Pesumasina sai perekond Lilles üsna ruttu pärast kuulutuse ilmumist ja see oli nende sõnul hästi positiivne kogemus. “Pesumasina äraandja ise oli väga rõõmus, et sai aidata, ja meie olime loomulikult õnnelikud,” ütles Marika.

Lilleste pere tänab ka Gunnarit Kihelkonnalt, kes müüs neile soodsa hinnaga traktori. “Ega me kerjata taha, oleme ikka alati ise hakkama saanud ja saame edaspidi ka, küll me selle külmkapigi lõpuks saaks,” on pereisa optimistlik ega näe põhjust virisemiseks.

Kui kellelgi on aga külmkapp üle või on tal mõni muu idee, kuidas Lilleste perekonna elu pisut kergemaks muuta, võib ühendust võtta Saarte Hääle toimetusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 189 korda, sh täna 1)