If Kindlustus: loomakindlustus katab looma hukkumise kahjud

Esmaspäeval Tartumaal elektrikatkestuse tõttu hukkunud 400 sea kahjujuhtumi kohta avaldati uudistes ekslikult info, et Eestis ükski kindlustusselts kariloomi ei kindlusta. If Kindlustusel on aastakümnete pikkune kariloomade kindlustamise kogemus ning loomakindlustusega saab kindlustada veiseid, sigu, hobuseid, kitsi, lambaid. Ka Tartumaa seafarmi kahjujuhtumi puhul oleks loomakindlustus katnud omanikule tekitatud kahju.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Merko Kimsto sõnul kindlustavad põllumehed Eestis täna pigem hooneid, seadmeid ja masinaid, kuid loomad on kindlustatud vaid vähestel põllumeestel. “Kui väiksemat sorti õnnetused ei kujuta endast põllumehele ohtu, siis suurema õnnetusjuhtumi korral on kindlustusest kahtlemata suur abi. Seni on meil välja kujunenud oma püsi-kliendid, kes on kindlustamise vajalikkusest aru saanud ja maandavad oma tegevusest tulenevaid riske koos meiega,” ütles Kimsto.

Igal aastal on mõnes loomalaudas ulatuslik tulekahju. Kõige rohkem kariloomi saab hukka õnnetusjuhtumite ja haiguste tõttu. Kariloomi saab kindlustada hukkumise vastu, olgu selle põhjuseks siis tulekahju, õnnetusjuhtum või haigus. Samuti saab osta kaitset loomade varguse ning loomade hukkumisest tingitud piimatoodangu kaotuse korral. Viimastel aastatel on If Kindlustuse poolt hüvitatud loomakahjude maht kogutud kindlustusmakseid ületanud, seega on tegemist põllumeestele igati kasuliku kindlustusega.

Loomade kindlustamist toetab ka riik, hüvitades loomapidajale osa kindlustusmaksest. Täpsem info toetuse kohta on toodud PRIA kodulehel.

Eva-Grete Aljas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)