Tätte kontsert tõi lossihoovi umbes 5000 inimest (lisatud video!) (5)

Tätte kontsert tõi lossihoovi umbes 5000 inimest (lisatud video!)

 

Laupäeva õhtul Kuressaare lossihoovis toimunud Jaan Tätte ja tema sõprade kontsert “Tuulevaiksel ööl” tõi tuuri peakorraldaja Aarne Valmise sõnul lossihoovi umbes 5000 inimest.

“Arvan, et oma 5000 inimest oli kindlasti, aga statistikaga ei ole jõudnud veel tegeleda,” lausus Valmis, lisades, et nad muidugi uskusid, et rahvast tuleb nii palju. “Tegelikult on tuuril kaks asja, mis saavad omavahel väga harva kokku. Mõned tuurid on nii, et on lihtsalt väga hea kontsert ja rahvast väga palju ei ole, ja siis on mõned kontserdid, kus on hästi palju rahvast, aga kontsert võib-olla ei ole väga hea.

Sellel puhul nüüd juhtus, et need kaks asja läksid kokku – oli sisukas ja tõesti lummav kontsert minu jaoks ning mulle tundub, et suurema hulga publiku jaoks ka,” rääkis Aarne Valmis. Kui varasematel aastatel on kontsert toimunud lossihoovi laululaval, siis seekord hoopis lossitagusel alal. “Esiteks oleks kitsaks läinud, teiseks saime parema heli ja kolmandaks oleks esineja muidu jäänud puu taha ning neljandaks tolmas seal nii jubedalt,” selgitas Valmis.

Kuressaare kontsert oli ka tuuri ainus kontsert, mille jooksul tuli turvameeskonnal platsilt ära toimetada vähemalt 10 inimest, kes olid tõsiselt purjus. “Ilmselt sattusid nad sinna kogemata,” arvas Aarne Valmis.
Kontserdi atmosfäär ja publikupoolne vastuvõtt oli peakorraldaja sõnul päris hea. “Rahvas ei tahtnud ära minna, tõusid lõpulugude ajal püsti. Ning ma tean inimesi, kes on mitu korda sellel kontserdil käinud.

See on täiesti fenomenaalne,” kirjeldas ta, lisades samas, et kogu selle tuuri korraldajaseltskonnal on päike südames. “Kogu see kooslus, kuidas asju tehakse, kuidas need kasvavad ja arenevad, ning kui see kontsert sai tõelise hingamise kätte, siis ongi kõik äkki otsas,” mõtiskles ta. Just sel põhjusel korraldatakse 19. augustil Tallinna lauluväljakul lisakontsert.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)