SABUKAI – heade tavade traditsioon

Kesköisel maanteel liiklejale hakkab silma rühm “imelikult” riietatud jooksjaid. Kohalikule ei olnud see kindlasti nii suur uudis kui mõnele turistile, keda võis üllatada grupp harjutajaid mere ääres vees ja rannal. Koos tõusva varahommikuse päikese esimeste valguskiirtega naasti aga oma telk-laagrisse, et enne järgmist treeningut viimased hommikutunnid rahulikult suigatada.

Juba üheksandat korda toimus sel suvel Saaremaal erinevate võitluskunstide seminar-laager SABUKAI 2010, mis tõlkes tähendab erinevate võitluskunstide seminari. Laager viidi sel korral läbi Salmel.
Kuigi viimasel päeval ilm osalejaid ei hellitanud, pannes proovile nende “kuumakindluse”, ei nurisenud harjutajatest keegi.

Eks raskustes tahtejõu kasvatamine ongi budo-treeningute üks osa. Osalejaid, kes tegelevad erinevate võitluskunstidega, oli koos üle Eesti. Nagu eelmiselgi suvel, võisid uudistajad kuulda ja näha Salme põhikooli ümbruses erinevate võitlusrelvadega kimonodes-hakamades harjutajaid.
Seekordses laagris keskenduti põhiliselt iaido, ninjutsu, kobudo ja karate tehnikate ja kombinatsioonide täiustamisele.

Kui iaido’t teame kui samurai mõõgatehnikat, mida harrastatakse peamiselt ilma reaalse vastaseta, siis kõikide teiste võitluskunstide puhul oli siiski tegemist relvadega või relvadeta paarilisega reaalset tehnikat sisaldavate kunstidega.

Kobudo treeningud viisid harjutajad tagasi “Okinawa-aega”, sisaldades bo-kata’t (harjutuste kompleks pika kepiga) ja harjutusi bokken’iga (puidust harjutusmõõk). Karate treeningu ajal harjutati kyokushinkai (kontakt-) karatele omaseid tehnikaid ja võitlusliikumist.

Ninjutsu-treening oma tohutute relvade ja vahenditega viis harjutajad jällegi tagasi keskaega. Treeningutel käsitleti mõõga-, lühikese ja pika kepi, noa-, võrgu-, ronimis- ja veealuseid varitsuse-ründe tehnikaid.

Vesteldes treeningu vaheajal iaido- ja kobudo-treeninguid juhendanud BUDOKAN-i klubi treeneri Rein Paluojaga, selgus, et harjutajate tase on tõusnud ja hulk kasvanud iga aastaga. See ongi põhjus, miks paljud treenerid on pöördunud tagasi traditsiooniliste vanade võitluskunstide juurde, mis arendavad enesekindlust ja toovad inimesele tagasi rahu ja harmoonia.

Kõigi laagris osalenute ühine arvamus oli, et just sellised mitmekesised seminarid on silmaringi avardavad ja selle nimel tasub jälle tulla järgminegi kord.

Lõpetuseks suured tänud osalejate poolt Salme põhikoolile ja muidugi ei saa mainimata jätta koka valmistatud maitsvaid toite.

Raivo Paasma

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)