Merepäevade korraldaja: kõik läks hästi (2)

Nii Kuressaare 14. merepäevad kui ka esmakordselt toimunud Saaremaa merenädal on selleks korraks lõppenud. Nädala jooksul pakuti üritusi igale maitsele, kuid kõigi nende ühine mõte oli teadvustada Saaremaa seotust merega, tunda merest rõõmu ja tõstatada erinevaid merega seotud arutlusteemasid.

Merepäevade ja merenädala produtsent Reet Truuväärt ütles Saarte Häälele, et ürituse kordamineku üle otsustavad eelkõige ikkagi külastajad ja korraldajana võib ta välja tuua vaid paar kõige meeldivamat hetke. “Olin rõõmus, kui laupäeva keskpäeval Raiekivi sääre alguses seistes nägin mõlemal pool lahesoppides merel tegevust – ühel pool olid surfarid, teisel pool sõitsid noorpurjetajad.

Aastaid oleme püüdnud merepäevadesse rohkem merega seotud tegevust kaasata, ja võib öelda, et sel aastal õnnestus see paremini kui kunagi varem,” kommenteeris Truuväärt. Ta avaldas vaid kahjutunnet, et külastajaid, kes soovinuks kaasa lüüa, oli vähevõitu: “Pakkusime ju võimalust ka ise erinevate alustega merele minna, kuid selle vastu oli huvi üsna väike.”

Osalejate arvu kohta ei ole siiani täpset uuringut tehtud. “Midagi näitab kindlasti ka piletimüügi statistika, kuid see ei ole päris ammendav, sest paljud üritused olid piletita ning kindlasti käidi kohal ka mitu korda – näiteks laadal ja mõnel kindlal kontserdil või siis mõlemal päeval,” kirjeldas

Truuväärt külastajate loendamise raskusi. “Võib aga öelda, et ilmselt osutus kõige rahvarohkemaks ürituseks laupäevaõhtune paadipõletamine ja samal ajal toimunud Kihnu Poiste kontsert,” oletas Truuväärt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)