Tüli tekitanud tuulik on seaduslik (1)

Kudjape külas naabrite tüli põhjustanud tuulegeneraator on tänaseks tunnistatud igati seaduslikuks ja on valmis elektrit tootma.

“Me saime valla kirja kätte ja panime tuuliku kohe püsti,” ütles Rein Õue Saarte Häälele juba nädala alguses. Tema sõnul on tuuliku kasutusluba taas jõus ning tuulikut ei ole vaja kuhugi mujale teisaldada.
Kaarma vallavalitsus langetas otsuse Kudjape tuulegeneraatori osas 27. juulil. Kolmapäeval ütles Kaarma vallasekretär Andrus Lulla, et tähitud kiri vallavalitsuse korraldusega on posti pandud ja korraldus jõustub Õuele teatavaks tegemise ajast. Rohkem kommentaare vald ei jaganud.

Eile kinnitas Andrus Lulla teabenõudele saadetud vastuses, et Õue võib tuulegeneraatorit kasutada kuni 21. maini 2011, kohustusega teostada oma kulul müra ja varju perioodilist seiret. Seega tühistas vallavalitsus oma eelmise korralduse, millele tuginedes tegi ettekirjutuse ning palus tuuliku maha võtta. Vallavalitsus tõi toona põhjuseks, et Õue on esitanud vallavalitsusele valeandmeid.

Enne tookordset otsust palus vallavalitsus Õuel omapoolsed seisukohad valeandmete esitamise osas saata 17. juuniks, kuid kuna kiri pandi posti vaid kolm päeva varem, ei olnud Õuel võimalik sellele vastata, sest ta sai teate kätte alles 19. juulil, ning seega edastas ta vallavalitsusele omapoolse vaide.

Rein Õue kinnitas, et neil olid kõik dokumendid algusest peale seadusega kooskõlas. “Ju mõni tahtis siis Õuedele lihtsalt n-ö ära teha,” võttis ta paari sõnaga kogu tuuliku ümber toimunud kemplemise kokku. Tema sõnul esitavad nad Kaarma vallale tõenäoliselt kahjunõude aja eest, mil elektrituulik seisma pidi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)