Ankruvaras mõisteti vangi

Ankruvaras mõisteti vangi

 

Kuressaare kohtumajas mõisteti reaalne vanglakaristus 32-aastasele Märdile, kes varastas tänavu Varese sadamas kalalaevadelt ankrud ja viis need vanarauaks.

“Rauasaag on mul kogu aeg igaks juhuks seljakotis,” vastas Märt küsimusele, kust ta ankrut kinni hoidvate rauast osade saagimiseks rauasae sai. Oma sõnade kohaselt sõitis Märt renditud autoga lihtsalt sadamaid läbi ning kui kusagil mõni rauatükk vedeles, võttis mees selle kaasa.

Mustjala vallas Varese sadamas seisvad kalalaevad tundusid talle mahajäetutena ning ta oli oma sõnul kindel, et tegemist on lihtsalt mahajäetud rauakolaga, mis pole kellegi oma, ja ta otsustas sealt rauda võtta. Olles kolmelt laevalt ankrud kätte saanud, toimetas ta need koos muu rauakolaga Sikassaarde.

Ankrute varguse avastas ühel laeval silma peal hoidnud ja sealsamas lähedal elav töömees. “Õnneks ei olnud kalapüügi hooaeg veel alanud,” ütles üks laevaomanik, kelle sõnul laevad seisid ning seega jõuti enne hooaja algust uued ankrud muretseda, sest vanametalli kokkuostust sai ainult üks mees talle kuuluva ankru osaliselt tagasi. Teised olid juba kuhugi teel. Märdi kinnitusel ta ise vanaraua eest raha ei saanud, vaid see läks tema tuttavate pangakontole.

Varem kuuel korral kriminaalkorras karistatud Märt toodi kohtusaali käed raudus, sest tänavu jaanuaris mõisteti ta Viljandis varguste eest üheks aastaks reaalselt vangi. Kuna Märt ei ilmunud karistust kandma ja kolis külmade ilmade saabumisele viidates Kuressaarde tuttavate juurde, kuulutati ta tagaotsitavaks ning 31. mail pidas politsei mehe kinni.

Kohus mõistis Märdile Varese sadamas toime pandud rauavarguse eest ühe aasta ja kolme kuu pikkuse vangistuse, millele lisandub varasema vangistuse kandmata osa, seega tuleb Märdil vanglas veeta kokku kaks aastat ja 24 päeva. Lisaks tuleb tal tasuda sundraha ja hüvitada kolmele laevaomanikule vargusega tekitatud 16 800 krooni kahju. “See jääb viimaseks korraks,” lubas Märt kohtus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)