Äike viis interneti rivist välja

Teisipäevaõhtune võimas äikesetorm häiris ka internetiühendust ja põhjustas probleeme telefonisidega.

Internetiühendust pakkuva EQ Computeri juhi Egon Kaljulaidi sõnul esines katkestusi ka nende klientidel, kuid õnneks mitte märkimisväärselt palju.
“Otseselt puudutas see paarikümmet klienti,” täpsustas ta. “Eks see oleneb äikesest, eile oli küll tohutu äiksetorm, aga kahjud olid väikesed. Samas võib mõni väike äike hoopis suuremaid kahjusid põhjustada,” sõnas Kaljulaid.

Suurem osa katkestustest oli EQ klientide jaoks eile õhtuhakuks likvideeritud. Lühiajalisi internetiühenduse katkestusi oli Saarte Hääle andmeil ka mõnel Teetormaja kliendil.
Kuigi Saarte Hääle toimetuseni jõudnud info kohaselt oli mõnel kliendil probleeme ka telefonisidega, siis Elioni avalike suhete juhi Lilian Viirma sõnul ei juhtunud Saaremaal ses osas midagi märkimisväärset.

“Suuremat võrguriket Saaremaal küll tuvastatud ei ole. Tundub, et äike möödus klientide jaoks siiski rahulikult,” sõnas Viirma. Ta lisas, et kui kellelgi tõepoolest äikese ajal telefonisidega probleeme esines, võis ilmselt tegemist olla kliendipõhiste juhtumitega, mis on nüüdseks loodetavasti jutti aetud.

Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)