Saare kutsikad saavad Soomes uue kodu (3)

“Kui teie koera kutsikatele ei pakuta uut kodu ja te ei taha neid magama panna, siis helistage.” Sellist erakuulutust võib näha Saarte Hääle kuulutuste leheküljel.

Kui kuulutuse juurde lisatud numbrile helistada, võtab vastu noormees nimega Alvar Kane, kes on abivalmilt nõus seletama, mistarvis ta täpselt endale kutsikaid soetab. “Mul elab mandril üks tuttav, kes viib kutsikaid Soome müüki. Ta paneb ise Soomes lehte kuulutuse ning siis selle kaudu müüb koerad maha,” rääkis Alvar.

Mandrile toimetamist ootavad kutsud leiavad varjupaiga Alvari Leisi vallas Roobaka külas asuvas kodus, kus nende eest hoolitseb Alvari ema, kui Alvar ise parajasti ehitusel tööl on. Ema Aire Kane sõnul sai kogu asi alguse sellest, et nende oma kaks koera andsid kokku üle 20 kutsika ning neile oli vaja kodud leida. Nüüd on aga kutsikaid igast kandist ning neile kõigile üritatakse lihtsalt heategevuse korras Soomes uued kodud leida, sest ega koeratoidu- ja hoolduskuludega eelarve plussi ei jää. “Koerad on minu jaoks esikohal ning mulle on oluline, et üleliigsed kutsikad elule saaks ning jääks,” sõnas Aire Kane.

Aeg-ajalt sõidutab Alvar kutsikad autoga mandrile ja annab Soome toimetamiseks oma tuttavale üle. Temale teadaolevalt on praeguseks Soomes uue kodu leidnud umbes 30 pisikest koera.
Iga endale kodu leidnud koera pealt saab Alvar natuke raha ka endale, kuid see on sümboolne summa, põhipalk tuleb siiski ehitustöölt.
Küsimuse peale, kas Soomes siis koeri üldse pole, et neid Eestist sinna peab toimetama, vastas Alvar lõbusalt, et ei pidavat olema jah.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)