Õiguskantsler: riigil peab olema varuplaan (3)

Õiguskantsler leidis Ruhnu ettevõtjate pöördumise peale, et riik peab tagama väikesaar-te ettevõtjate tegevuseks vajaliku transpordiühenduse ja selle muudatustest ettevõtjaid aegsasti teavitama, teatas eile BNS õiguskantsleri soovituskirjast Saare maavanemale Toomas Kasemaale ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile.

Õiguskantsler Indrek Tederi sõnul käitusid Saare maavalitsus ja majandusministeerium õigusvastaselt, jättes Ruhnu saare möödunud suvel regulaarse laevaühenduseta. Lisaks oli õigusvastane Ruhnu ettevõtjate teavitamata jätmine muudatustest transpordikorralduses.
Ruhnu ettevõtjate ühendus pöördus õiguskantsleri poole, paludes kontrollida, kas riik rikkus saare ettevõtjate õigusi 2009. aasta suvel, jättes laevaühenduse tagamata.

Väikesaarte seadus kohustab õiguskantsleri tõlgenduse kohaselt riiki tagama Ruhnule transpordiühenduse, mis võimaldaks tegeleda ettevõtlusega. Õiguskantsleri hinnangul peab riigil olema varuplaan juhuks, kui transpordiühendus väikesaartega on häiritud. Sellest plaanist peaksid ühtlasi olema teadlikud ka saarte elanikud.  Maavanemal ja ministril palus õiguskantsler teatada hiljemalt 10. septembriks, kuidas tema soovitust järgitakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)