Furtsellaarialaev Liina tõsteti merepõhjast üles (lisatud video!)

Furtsellaarialaev Liina tõsteti merepõhjast üles (lisatud video!)

LIINA ON LEITUD: Eile tõsteti merepõhjast üles furtsellaarialaev Liina ning nüüd saab lähiajal selguse ka laeva uppumise põhjuste kohta.
Foto: Egon Ligi

AS-i Eesti Vesiehitus sajatonnise tõstevõimega ujuvkraana Viiking tõstis eile Soela väina põhjast üles Saare Kaluri furtsellaarialaeva Liina, mis uppus 9. juulil.

“Laev on üles tõstetud ning heas korras ja terve,” ütles Saarte Häälele AS-i Saare Kalur juhataja Tiit Sarapuu, kes eile kella kuueks ei olnud laeva ise küll veel näinud, kuid edastas sündmuskohal viibinud spetsialisti sõnu.
“Esmajärjekorras tuleb õnnetuse põhjused selgeks saada,” märkis Sarapuu, lisades, et kui need on selged, siis on neil soov laev uuesti sõidukorda sättida.

Uppunud laeva juurde sõideti eile hommikul vara ning vee alla sukeldunud tuuker kinnitas laeva põhjale laiad lindid, seejärel hakati Liinat üles tõstma.
“Samal ajal kui tõsteti, pumbati ka vett välja,” rääkis Saarte Häälele sündmuskohal viibinud inimene, lisades, et pärast seda jäi laev veel natuke kreeni ning seda ei õnnestunud teise laeva järel ujuma panna. Seega tuli alustada laevast furtsellaaria välja tõstmisega, mida oli tuukrite hinnangul üle 15 tonni. Alles siis saab laev hakata sadama poole liikuma.
“Me ei ole veel lõpetanud, tööd alles käivad,” ütles eile kella 18 ajal ujuvkraana Viiking kapten Igor Sokolov, kes ei saanud sündmuskäiku enne tööde lõpetamist rohkem kommenteerida.

Furtsellaaria kogumise alus Liina, mille pardal oli kaks meest, jäi Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel alal kadunuks 9. juulil. Üks laeva pardal olnud meestest leiti hiljem uppununa laevast umbes 43 meetri kaugusel. Laeva kapten leiti merest uppununa eelmisel nädalal. Laeva õnnetuspaik asub Saaremaa rannakülast 1,8 meremiili põhja suunas ning sügavust on seal pea seitse meetrit.

Kõikide asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 422 järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist. Menetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)