Vene miljardäri jaht Le Grand Bleu peatus Harilaiul (12)

Vene miljardäri jaht Le Grand Bleu peatus Harilaiul

MIRAAŽ VÕI TEGELIKKUS: “Laev oli kaldale nii lähedal. Uskumatu! Meri on siis seal nii sügav!” imestas Anti Kuus. Foto: Anti Kuus

Laupäeval Harilaiule jõudnud Tallinnas elavad saarlastest ettevõtjad Anti ja Siiri Kuus hämmastusid neile avanevast lummavast vaatepildist – kalda lähedal reidil seisis vene miljardärile Jevgeni Švidlerile kuuluv hiiglaslik luksusjaht. Kiirkaater sõidutas laevalt kaldale ja maalt tagasi alusele reisijaid ja neid teenindavat laevapersonali.

“Mustvalgesse riietatud stjuuardid rehitsesid kallast. Pidulikuks söögikorraks oli mere äärde üles sätitud lauad, toolid ja päikesevarjud. Nii nagu Miami beach’il – ilus puhas liivarand, valged pikad lained rulluvad kaldaliivale, ja moodsalt riietatud inimesed, eririietuses tegutsevad teenindajad,” kirjeldas vaatepilti Siiri Kuus.

Laitmatut inglise keelt kõnelev Anti Kuus otsustas külalistelt küsida, millisest riigist nad on tulnud ja kuhu edasi kavatsevad minna. Mobiiltelefonide, raadiosaatjate ja antennidega varustatud (ilmselt turvatöötaja) noormehelt sai ta vastuse, et tegemist on Inglismaal elavate kodanikega. Harilaiul tegid nad peatuse Riiast tulles. Järgmise sihtkohana nimetas meeskonnaliige Tallinna.

“Ma olen Harilaiul käinud 1991. aastast. Siin palju pildistanud. Niisugust asja pole veel näinud,” rääkis Saare maakonnast kaks fotoalbumit koostanud ettevõtja.
Uudisteportaali Delfi andmeil sisenes eile hommikul Tallinna reisisadamasse maailma ühe rikkama inimese, vene ärimehe Roman Abramovitši äripartneri Jevgeni Švidleri luksusjaht kolme kaatri ja kopteriga pardal. Tegemist on sama jahiga, mis pühapäeva hommikul sisenes Uudepanga lahte ja mida pildistas ka Jonathan Edur Ristlaan.

114 meetri pikkune jaht Le Grand Bleu kuulub megajahtide klassi ja on teadupärast praegu maailmas pikkuselt 17. kohal olev oma klassi alus. Laev ehitati kümme aastat tagasi Saksamaal. Megajahi ostis 2002. aastal Roman Abramovitš, kes kinkis selle 2006. aastal sõbrale ja äripartnerile Jevgeni Švidlerile. Vene miljardäril Švidleril on Ameerika kodakondsus.
Sündmuspaigale väljakutse saanud keskkonnainspektori Tõnu Ausi sõnul pole Harilaiul pikniku pidamiseks vaja luba taotleda, kui seltskonna suurus ei ületa poolesaja inimese piiri. Le Grand Bleu pardalt nautis looduskaunis paigas viibimist umbes kümmekond inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 116 korda, sh täna 1)