Tänavakorvpall hõivas Kuressaare spordikeskuse parkla (Galerii!) (4)

Tänavakorvpall hõivas Kuressaare spordikeskuse parkla (Galerii!)

FINAALMÄNG: Palliga Mart Kõrgessaar ja teda katmas Indrek Kajupank. Foto: Egon Ligi

Laupäeval selgusid 2010. aasta Saaremaa meistrid tänavakorvpallis. Erinevates võistlusklassides osales kokku 17 meeskonda ja 1 naiskond. Meeste arvestuses võitis BC Käsa 1 (Marek Arge, Indrek Kajupank, Erik Järvalt ja Janek Liivas).

Meeste klassis osales sarnaselt eelmise aastaga 12 meeskonda, kes loositi kahte alagruppi. Poolfinaalidesse mängisid end BC Käsa 1, Leisi (Alar Sõnajalg, Marko Nelis, Tõnis Leppik, Siim Hinsberg), Saarepuhkus (Mart Kõrgessaar, Mario Paiste, Raigo Sooär, Rauno Suurna) ja Vanaka Wizards (Madis Allik, Sander Mets, Janek Mander, Taavi Tõnus).

Esimeses poolfinaalis kaotas Leisi Saarepuhkusele 3 : 10, kuid tuju see neil väga ei rikkunud. Leisi mängija Alar Sõnajalg ütles Saarte Häälele, et on positiivne, kui nooremad võidavad eakamaid, see näitab järelkasvu tugevust ja Saaremaa noorte head taset. Veel kiitis Sõnajalg kohtunike tegevust. Teises poolfinaalis võitis BC Käsa 1 Vanaka Wizardsit 8 : 1. Kolmanda koha heitluses edestas Vanaka Wizards Leisit 7 : 6.

Pingelises finaalis ei suutnud Saarepuhkus oma tiitlit kaitsta, BC Käsa 1-le kaotati 10 : 11. Saarepuhkuse mängija Mario Paiste, kes tõenäoliselt hakkab uuel hooajal mängima meistriliigas, oli pettunud ja ütles, et meeskond tuli ikkagi võitma. Võitjameeskonna liikme Erik Järvalti sõnul tõi neile võidu hea kaitsemäng ja Indrek Kajupanga osalemine meeskonnas, kes valiti ka parimaks mängijaks.

Esialgne plaan oli välja selgitada Saaremaa meistrid ka vanuses kuni 14-aastased, ent ükski selle klassi meeskond end kirja ei pannud. Vanusegrupis 15–17 osales kaks meeskonda ning seetõttu oli esimene mäng ühtlasi ka finaal. Meeskond Tahaks Võita (Kim-Patrick Nõukas, Andri Altmäe ja Siim Pildre) alistas Swe 7 Juniorsi (Edgar Vanin, Alvar Väli, Mikk-Andres Altrof ja Kevin Kaljumäe) ja tuli Saaremaa meistriks. Asjaosalised olid väheke pettunud, et noorteklassis registreerunuid oli vähe. Üheks auhinnaks oli kutse Eesti meistrivõistluste finaaletapile – Baltic Open 2010. Kuna võitjad arvasid, et nad ei soovi nimetatud üritusel osaleda, andsid nad kutse üle teisele kohale. Nii ei läinud väärt auhind raisku. Noorte parimaks mängijaks valiti Siim Pildre.

Kuigi kohal oli vaid üks naiskond – Kalakäsi (Siisike Lehtsi, Larissa Sannik, Kaili Adamson, Käthe Pihlak, Dagmar Reinumägi) –, said nemadki mängida. Nimelt pandi Kalakäsi ühte alagruppi seenioridega (40-aastased ja vanemad). Kolm seenioride meeskonda ja naiskond mängisid kõik omavahel kaks korda läbi ning selgitasid niiviisi seenioride paremusjärjestuse. 1. koha sai Leisi (Kalmar Suuster, Raido Kaseorg, Alar Sõnajalg ja Marko Nelis), teiseks tuli SO3K (Andu Lõhmus, Jaanus Vaga, Toivo Armuand, Avo Levisto) ning kolmandaks jäi Swe 7 Sen. (Lev Kaljumäe, Meelis Kaubi, Tõnu Teder, Jaanus Põlluäär). Seenioride ja naiste parimateks mängijateks valiti Alar Sõnajalg, kes mängis ka meeste arvestuses, ja Siisike Lehtsi.

Swe 7 Sen. mängija Meelis Kaubi meelest võinuks osalisi rohkem olla. Kaubil oli hea meel, et naised kampa võeti ning ta arvas, et võimalus armastatud mängus võistelda on ikkagi kõige tähtsam.
Peakorraldaja Raigo Sooär jäi üritusega rahule, kuigi tema sõnul oleks võinud nii noori osavõtjaid kui ka publikut rohkem olla. Need, kes olid kohal, said näha huvitavaid mänge ja elada kaasa oma lemmikutele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)