Lugeja kiri: Mobiiltelefoni koht on omaniku taskus

Suvised üritusterohked päevad ja kuumalained on tekitanud olukorra, kus inimesed kaotavad asju või unustavad neid kohtadesse, mida nad ei suuda hiljem meenutada.

Sellest tulenevalt on sagenenud inimeste pöördumised politseisse palvega positsioneerida kadumaläinud mobiiltelefoni asukoht. Paljudel juhtudel on sellise pöördumise taustaks mobiilsideoperaatori müügiesinduse klienditeenindaja soovitus.

Totalitaarrežiimist väljudes valisime demokraatliku režiimi, kus inimeste õigusi kaitsevad seadused, ja neid järgib ka politsei. Sellest tulenevalt ei ole politseil õigust igal ajal ja iga telefoni asukohta kindlaks määrata.
Kui telefon on seotud kuriteoga või kurjategijaga, on politseil võimalik kriminaalasja raames teha seadusest tulenevaid tegevusi. Positsioneerimine on jälitustoiming ning loa selle läbiviimiseks annab prokuratuur.
Muul juhul reguleerib telefoni positsioneerimist elektroonilise side seadus, mis ütleb, et telefoni asukoha kindlaksmääramine on võimalik siis, kui hädasolija ise helistab ja abi soovib.

Kolmas võimalus on inimese asukoha kindlakstegemiseks olukord, kui inimene on maastikul kadunud ja politseil on alust arvata, et tema elu on ohus määral, mis ei võimalda eksinul helistada. Samuti olukord, kus ilmastikuolud võivad mõjuda ajakriitiliselt eksinu tervislikule seisundile.
Need variandid on ainuvõimalikud, kus saame telefoni asukohta positsioneerida, et helistajale abi osutada, muud juhud on politsei poolt välistatud.

Head inimesed, hoidke oma varal silm peal. See on parim kaitse teie sidevahenditele ning säästab teid ka ebameeldivatest sekeldustest.

Olev Naarits
Lääne prefektuuri juhtimiskeskuse juht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)