Lätlaste poolt hüljatud rulapark valmib augustis (18)

Lätlaste poolt hüljatud rulapark valmib augustis

PLATS PUHTAKS: Lätlased, kes pidid paigaldama Juhan Smuuli tänava rulaparki atraktsioonid, otsustasid pärast viitamist ebakvaliteetsele tööle, hoopis asjad kokku pakkida ja platsi puhtaks teha.
Foto: Janno Rauk

Kuressaare linnavalitsus loodab Juhan Smuuli tänava skatepargi, mis Läti firma tegemata jättis, hiljemalt kuu aja pärast valmis saada. Samas ei oska või ei taha keegi nimetada Saaremaa tolmu jalgelt pühkinud lätlaste ettevõtte nime.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov lubas eile usutluses Kadi raadiole, et 30. augustiks saab rulapark valmis. “Linnavalitsus otsibki asjale lahendust, seda nii õiguslikust kui ehituslikust küljest,” ütles Koov. Abilinnapea sõnul vaadatakse praegu lepingus kirjas olevaid võimalusi, kas pikendada leping või lõpetada see ehitajaga sootuks. “Igal juhul skatepark sellesse kohta tuleb, kas siis EBC Ehituse või kellegi teise poolt rajatud,” tõotas Koov, kes enne lahenduse leidmist rohkemat öelda ei saanud.

Objekti peatöövõtja, AS-i EBC Ehitus juhataja Ago Arge ei teadnud oma sõnul ka veel eile, mis põhjusel otsustasid rulaparki ehitanud lätlased valmimisjärgus pargi vahetult enne valmimistähtaega koost lammutada ja kedagi ette hoiatamata Saaremaalt minema viia.
“Ju neil oli siis odavam lihtsalt ära minna ning võib-olla oli siinsetele atraktsioonidele ka mõni teine tellija olemas,” rääkis Arge, märkides, et ehk ongi parem, et lätlased nii otsustasid käituda – linn saabki kvaliteetsema rulapargi. Üks on kindel, lätlased kadusid kogu kraamiga siis, kui nii EBC Ehitus kui ka linnavalitsus olid viidanud töö nõudmistele mittevastavusele ja ebakvaliteetsusele.

Kes olid saladuslikud lätlased, sellele Saarte Hääl eile vastust ei saanud. Kui varasemalt keeldus seda ütlemast EBC Ehituse alltöövõtjana tegutsenud Tiptiptap OÜ tegevjuht Rasmus Varunov. Eile ei osanud seda öelda ka linnavalitsuse Kuressaare linnavalitsuse ehitus-spetsialist Rein Kallas, kes märkis nii palju, et talle on siiani suht selgusetu, et kes need lätlased olid. Tema sõnul kuulis ta, et neid nimetati koostööpartneriteks.

Üleeile õhtul sündmust pealt näinud ja fotosilmaga jäädvustanud Janno ütles Saar-te Häälele, et kolmapäeva õhtul kell 22.20 laadis 3–4 meest viimaseid atraktsioone Läti numbrimärgiga punasesse kaubikusse. “Lätlased lõpetasid laadimise kesköö paiku,” lausus Janno, kellele tundus, nagu tehtaks platsil tõsist koristustööd.

Arge peab sääraste juhtumite puhul peamiseks probleemiks ehitushindade tõusu, sest hanked on tehtud talvel, mil hinnad olid madalamad. Nüüd ei suudeta aga asju lubatud raha eest valmis teha. “Kui Saaremaa ja Eesti firmad veel püüavad oma töö lõpetada, siis lätlased pidasid õigemaks loobuda,” nentis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)