Saaremaa ühisgümnaasiumi juurde tuleb keskkonnahariduskeskus

Loomisel oleva Saaremaa teadus- ja huvikooli juurde plaanitakse rajada ka keskkonnahariduskeskus, mille tarbeks on Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise meetmest eraldatud 3,6 miljonit krooni.

Projekti maksumus on 4 miljonit krooni, seega on ülejäänud 400 000 kr omafinantseering.
Kuigi rajatav hoone kerkib Saaremaa ühisgümnaasiumi juurdeehitisena, ei ole tegu üht kooli teenindava asutusega, vaid see on mõeldud kasutamiseks ka laiemale ringkonnale.
Planeeritav juurdeehitis on kolmekordne, kus on nii koosoleku- kui ka õpperuume, ja erinevaid laboreid. Kolme korrust hakkab omavahel ühendama lift.

Saaremaa ühisgümnaasiumi haldusjuht Aado Haandi rõhutas lifti paigaldamisega tekkivat lisaväärtust: “Lift võimaldab liikumispuudega inimesel õppida Saaremaa ühisgümnaasiumis vähemalt algklasside lõpuni (koolimaja teisel korrusel asuvad algklassid – toim), mis siiani kogu Saaremaal võimalik ei olnud.” Tulevikus peaks lift hakkama sõitma ka järgmistele korrustele, kuid see lisaehitus ei ole käesoleva projekti osa.

Projekt on kirjutatud kahe aasta peale, sügisel alustatakse hangetega, hoone täpset valmimiskuupäeva Haandi veel öelda ei osanud. “Eriti uhked oleme saadud summa üle seetõttu, et põhiliselt eraldati sellest meetmest raha suurtele organisatsioonidele (Pärnu linn, Tallinna loomaaed jne), kelle projektid küündisid mitmekümne miljonini, meiesuguseid väikseid äraeksinuid oli kokku ainult kolm,” rääkis Haandi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)