Kaarma vallas käib hoogne lemmikloomade kiibistamine (3)

Tõik, et vähem kui poole aasta pärast peavad Kaarma vallas olema mikrokiibiga varustatud kõik koerad ja soovitavalt ka kassid, on pannud loomaomanikke käbedalt tegutsema.

Valla keskkonna peaspetsialist Kairi Niit kinnitas Saarte Häälele, et kiibistamine käib täie hooga. “Praegu on registris juba kirjas 140 koera-kassi,” ütles ta.

Vald on teinud loomade kiibistamise oma kodanikele ka lihtsamaks. Esiteks on vald liitunud üleriigilise loomapidamisregistriga, mis teeb kiibistamisteenuse elanikele soodsamaks, ja teiseks on kiibistamisprotseduuri tegemine korraldatud kohapeal, kuna lemmiku transport Kuressaarde ei pruugi olla kõigile võimalik ja jõukohane.

“Lisaks külades ja piirkondades teostatavale kohustuslikule marutaudivastasele vaktsineerimisele viiakse kohapeal läbi ka koerte ja kasside mikrokiibiga märgistamist,” rääkis Niit, lisades, et Taluapteek, veterinaar Margus Birkenfeldt ja valla volitatud veterinaar Aili Viin kiibistavad loomi ka välitingimustes.

Olgugi et aasta lõpuks peavad kiibi naha alla saama vaid koerad, pidas Niit positiivseks, et tegutsema on asunud ka kassiomanikud. “Kassiomanikud on kiibistamise vastu üles näidanud juba märgatavat huvi ja mitmed kodukiisud on ka registrisse kantud,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)