Eesti noored purjetavad Saksamaalt Rootsi

Veel täna hommikul võib Roomassaare sadamas näha kaht Saksamaalt siia seilanud eelmise sajandi alguse purjelaeva, mis on teel Stockholmi.

1905. aastal ehitatud Zuversicht ja 1900. aastal ehitatud Carola pole mehitatud ainult vanade merekarudega, vaid hoopis erinevate riikide kristlike noortega, kes seilavad iga-aastaselt Saksa organisatsioonile Verein Jugendsegeln kuuluvate laevadega Klaipedasse ja sealt edasi Rootsi.

Missioonil viibivate eestlaste eestkõneleja Karl Nagel sattus üritustesarja juurde kuus aastat tagasi EELK noorsootöö keskuse kaudu. “Üritus on küll kristliku alatooniga, loeme söögipalvet ja külastame maabumiskohtades kirikuid, aga mina ennast väga tihti kristlike asjadega ei seo. Mul on küll kristlaste vastu austus ja ma mõistan neid, kuulun ise Räpina Miikaeli kogudusse ning mu isa on Võru praost,” rääkis Nagel.

Laevade kaptenid ja esimesed ohvitserid on siiski vastava hariduse saanud, ülejäänud abi tuleb neilt, kes on varem purjetamisega tegelenud. Nageli sõnul saab aga põhilised teadmised umbes kahe päevaga selgeks. “Neile, kes esimest korda nii pika reisi kaasa teevad, võib sõit küll hirmutav olla, ning umbes 80% jätab esimestel päevadel oma lõunasöögi mere rüppe,” lausus Nagel.

Kui küsisin, kuidas ilm laevareisi soosinud on, rääkis Nagel, et reedel vastu laupäeva oli päris halb ilm, kuid üleeile abistas kagutuul laevu nii, et Klaipedast jõuti Roomassaarde lausa 24 tunniga. Nageli sõnul arendas Zuversicht kiirust koguni 10 sõlme tunnis, mis on selle laeva maksimum- ja rekordkiirus.

8. juulil Saksamaalt Travemündest sõitu alustanud noored võtsid 23. juulil osa Klaipedas toimunud BIEN-i (Balti Kultuuridevaheline ja Oikumeeniline Võrgustik) festivalist ning seal vahetati ka meeskonnad ja jätkati sõitu Rootsi poole. Hetkel on pardal eestlasi, soomlasi, sakslasi ja üks vene noormees ning plaani järgi peaksid laevad Stockholmis maabuma 4. augustil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)