Vihkamise viis rõngast

Vihkamise viis rõngast

Foto: Internet

Nii pealkirjastas Venemaa ajaleht Kommersant ülevaateartikli näitusest, mis selle nädala alguses avati Moskvas. Näituse ametlikuks nimetuseks on “Viis [olümpia]rõngast Kremli tähtede all” ja see on pühendatud 30 aasta möödumisele Moskva 1980. aasta suveolümpiast, mille purjeregatt, nagu teada, toimus Tallinnas. Ajaleht kirjutab, et mängude ettevalmistamise ja korraldamise ümber keesid mitte väiksemad kired kui spordiareenidel.

Asi ei ole mitte üksnes olümpiamängude boikotis, mille kuulutasid välja Ameerika Ühendriigid pärast seda, kui Nõukogude väed tungisid 1979. aasta lõpus Afganistani. Nagu teada, osales selles boikotis enam kui 60 riiki. Tõsi, samas on Kommersant sunnitud möönma, et Nõukogude diplomaatiale tekitas see boikott siiski rohkesti peavalu.

Leht kirjutab: Venemaal mäletavad paljud olümpiamängude avamiseks valminud multifilmide seeriat “Baba-Jaga on vastu” (vt infokasti); samas aga paljud ei taipa, kuivõrd sihikindlalt oli see “kapitalistlik” Baba-Jaga häälestatud ja kuivõrd suurt meelehärmi tegi see tegelane Kremli kommunistlikele võimukandjatele.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)