Saarlased võistlesid takistussõidus

17. juulil kogunesid saarlastest ja hiidlastest hobusesõbrad Hiiumaale Emmastesse, kus toimus järjekordne karikavõistluste etapp. Kuna 7.-8. augustil toimuval finaaletapil Kärdlas on takistuste kõrgused suuremad kui tavaetappidel, otsustati Emmastes veidi latti kergitada, et saaks aimu eesootavast finaalist.

Madalaimas sõidus, kus takistuste kõrgus oli 75 cm, kuulusid tavapäratult esikolmikusse vaid hiidlased, sest üldliider Mari-Ann Udeküll ei saanud vigastuse tõttu osaleda. Esikoha võitis Kadi Nurs hobusel Fakiir Kassarist. Teise koha sai Karel Kuimets Viperil ja kolmanda Priidu Tikk Aabramil.

95 cm takistustega alal osutus parimaks saarlanna Martina Rihkrand Memory-Lanel. Talle järgnesid Hiiumaa neiud Kadi Kokla Garamial ja Kirsi Kaups Lolita Luardesil. Päeva põhisõidu võit läks aga sarja üldliidrile Maris Suusterile hobusel Menzo, kes läbis 110 cm kõrguse takistustega raja kõige osavamalt. Teine oli Martina Rihkrand Land-Boyl ja kolmas Kadi Kokla Garamial.

Võistluspäeva lõpetas meeleolukas kostüümiratsutamine, kus väljakule tulid kauboid, mereröövlid, naftamagnaadid, Zorro ja paljud teised tegelased.
Atraktiivses paarissõidus olid kiireimad Jaagup Kallas ja Miina-Eliise Udeküll, kes edestasid Reinu talu hobustel Rooma ja Aroomi konkurente ligi poole minutiga. Publiku lemmikuks krooniti aga kohalikud “naftamagnaadid” Kadi Nurs ja Getter Kaevandes.

Kõiki ratsutajaid ja hobusesõpru oodatakse 7.-8. augustil Saarte karikavõistluste viimasele etapile Hiiumaale Kärdlasse, kus ühtlasi toimub ka Palladium Cupi kolmas etapp ja Hiiumaa suurim hobuüritus, Kärdla ratsapäevad.

Saaremaa Ratsaspordiklubi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)