Kaunispe kalasadam saab tulevikus jahtegi vastu võtta (4)

Kaunispe kalasadam saab tulevikus jahtegi vastu võtta

UNISTUSED MUUTUVAD KONKREETSEKS: Põline kalur Priidi Saar võib julgema pilguga tulevikku vaadata. Kaunispe sadama uuendustöödega on alustatud ja tempokalt võiksid tööd ka jätkuda.
Foto: Aare Laine

Saaremaa tuntuim lestapüügisadam Sõrve poolsaare läänekaldal Kaunispel võtab tasapisi ilmet. Mitu korda tormides räsida saanud sadama kaid tugevdatakse võimalike loodusjõudude vastu kapitaalsemalt. Sadamahoone müürid on juba püsti. Rekonstrueerimisprojekt näeb ette veel elektri- ja veevarustussüsteemide rajamise.

Sadama omanikul, elupõlisel kalamehel Priidi Saarel on heameel 2,8 miljoni krooni suurusest PRIA toetusest, mis võimaldab suuremamahulisi töid ette võtta. Kuna kalapüük on viimastel aastatel Sõrves ja mujalgi vähikäiku teinud, aga Saaremaa sadamaid külastatavate seilajate arv samal ajal suurenenud, siis kavatseb sadamaomanik ka jahituristide vastuvõtuks vajalikud tingimused luua.

Möödunud suvel randus Kaunispe sadamas üks Saksa jaht. Purjetajaile olevat sadam ja selle looduskaunis ümbrus tervikuna meeldinud. Seilajad olnud imestunud, miks seda sadamat pole kaardile märgitud.
“Nüüd saab selle asja ka korda. Sadam kantakse registrisse. Vastavad mõõdistustööd on tehtud. Kõik muud vajalikud asjad ka. Väikelaevade jaoks ehitatakse sadamasse slipp ja remondiangaar,” teavitas Priidi Saar.

Edasi loe värskest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)