Kurikaelad ärandasid laulja auto (2)

Ööl vastu 18. juulit ärandati Kuressaares Aia tänavalt punast värvi 2008. aasta Volkswagen Polo, mis leiti sama päeva pealelõunal samalt tänavalt. Autoga oli vahepeal sõidetud 200 kilomeetrit.

“Avastasime hommikul kell pool kümme, et autot ei ole,” rääkis Saarte Häälele Saaremaal sündinud, 18 aastat siin elanud ning nüüdseks juba aastaid Tallinnas töötav laulja Olari Viikholm, kes on aastaid Saaremaad külastanud ja seni ei ole tal olnud mingit põhjust turvalisuse pärast muretseda.
Viikholmi sõnul on see seik erakordne ka seetõttu, et tavaliselt varastatakse vanemaid autosid.

Kummaliseks teeb juhtumi Viikholmi sõnul ka see, et kõigepealt läksid neil kaduma autovõtmed ning mõni aeg hiljem kadus teisest kohast auto.
“Justkui oleks täpselt jälgitud,” imestas Viikholm, lisades, et nad olid laupäeval Kuressaare haigla juures külas ning auto oli pargitud sisehoovi.
“Kuskilt sealt varastati auto võtmed ära,” ütles Viikholm, kelle sõnul tuli kasutusele võtta tagavaravõtmed. Seejärel sõitsid nad autoga Aia tänavale.

Pühapäeva hommikul oli auto maja juurest kadunud. Kuna hoovis olnud koer pererahvast üles ei äratanud, tegutsesid vargad nähtavasti eriti vaikselt. 
Viikholm kutsus politsei ning asus ka ise koos sõpradega autot otsima nii Kuressaarest kui Karujärve kandist, kuid asjata.
Õhtul läksid ta naine ja lapsed aga jalgratastega mööda Aia tänavat sõitma ning kui nad tänava lõpus olevate garaažide juurde jõudsid, märkasid seal tuttavat autot.

“Tolmukorra all ja ära lagastatud, aga oli terve,” rõõmustas Viikholm, kelle sõnul oli autoga maha sõidetud umbes paarsada kilomeetrit ning õnneks midagi lõhutud ei olnud.
“Kutsusime politsei,” ütles Viikholm, kes palub kõikidel inimestel, kes juhtusid ööl vastu pühapäeva nägema kirjeldatud autot sõitmas või teavad midagi inimestest, kes selle Aia tänavale parkisid, kohe politseid informeerida.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ene Kussmanni sõnul on alustatud kriminaalmenetlust asja omavolilist kasutamist käsitleva paragrahvi alusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)