Teletegijad meenutasid oma tegemisi ETV-s

Teletegijad meenutasid oma tegemisi ETV-s

OI AEGU AMMUSEID: Naljakate juhtumite meenutamine telesaadete tegemisel on toonud naeru näkku Aare Lainel (vasakul), Tõnu Veldrel ja Margus Mullal.
Foto: Egon Ligi

Saarlastest kunagised teletegijad meenutasid eile Kadi “Keskpäeva” saates oma esimesi telesaateid, rääkisid nii õnnestumistest kui ka kentsakatest juhtumitest teletöös.

Nüüdne Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Saaremaa muinsuskaitse seltsi esimees ja Kanal 2 kaastööline Tõnu Veldre, Eesti Rahvusringhäälingu Saaremaa korrespondent Margus Muld ning Saarte Hääle ja Kadi raadio saate “Külavahelood” toimetaja Aare Laine hindasid oma teletöö kogemust positiivselt.

Igaühel oli rääkida oma lugu, mis neid vaimselt rikastanud, andnud uusi teadmisi mitmest valdkonnast, loonud kauakestvaid tutvusi, toonud juurde häid kolleege ja sõpru. Hea sõnaga meenutati ka ETV-le Saaremaalt kõige kauem kaastööd teinud kooliõpetajast kolleegi Endel Kurgpõldu, kes 2007. aasta detsembris manalasse lahkus.
Eile 55 aastat tagasi läks Tallinna vanast raadiomajast eetrisse Eesti Televisiooni esimene saade.

Kell 19 said televaatajad näha testtabelit, kell 19.30 lugesid diktorid Ofelia Mikk ja Zinaida Madissova ette info proovisaate kohta, kell 19.40 oli vähestel teleriomanikel võimalus vaadata siniselt ekraanilt kroonikafilmi “Nõukogude Eesti” ja kell 19.50 läks eetrisse mängufilm “Andruse õnn”. Kell 21.25 andis helilooja ja dirigent Gustav Ernesaks vaatajaile ülevaate üldlaulupeo ettevalmistamisest ning koor laulis “Tuljakut”.
ETV endised ja praegused töötajad tähistasid tähtpäeva eile Tallinna telemajas.

ETV juubeliaasta suvises programmis on mitu saadet, mis annavad põhjaliku ülevaate meie oma televisiooni pikast ja mitmetahulisest ajaloost.
Praegune telepoiss Johannes Naan teeb saates “55 – mis siis!” tutvust ETV ajaloo suurimate staaride ja legendaarsemate saadetega. Sari on kummardus tuhandetele teletegijatele ja sadadele tuhandetele vaatajatele. Televaatajaile on juba ilmselt tuttavad saatesarjad ETV 55: Mängime veel!, ETV 55: Minu ETV, “Mina elan siin”, “Suveniir” ja teised, sealhulgas arhiivist välja otsitud saated. Tänu arhiivis talletatud materjalidele saab vaataja taas kohtuda Alice Talvikuga, Reet Oja, Märt Müüri ja teiste omaaegsete populaarsete saatejuhtidega.


NB!

Selle sõnumi kirjutaja on tänulik inimesele, kelle koduses arhiivis on VHS kassett (või ümbersalvestatud DVD-le) 1989. aasta 8. juulil eetris olnud tunni pikkuse saatega “Sellel suvel Saaremaal”. Saatejuht on huvitatud selle ümbersalvestamisest DVD-le. Kahjuks nimetatud saadet ETV arhiivis aga ei ole.

Aare Laine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)