Meile helistati: Kärlal häda veevärgiga (2)

Toimetusse helistas mees Kärlalt, kes uue veeprojektiga liitununa oli nördinud selle pärast, et juba kuu aega peab ta iga paari päeva tagant avama oma maja veefiltrit ja võtma sealt välja plasttorude töötlemise jäätmeid: siniseid plastmassitükke ja musti saagimislaastusid.

Esimesel paaril päeval oli veesurve helistaja sõnul normaalne, siis aga hakkas tasapisi langema. Enne pretensiooni esitamist oli ta siiski filtri avanud ja halva üllatuse osaliseks saanud. Helistajale tundus, et kogu torustiku ehitamise jäätmed on kõik torude sisse topitud.
Kuna alevikku paigutati projekti käigus ka uus joogiveepuhasti, siis tundus talle mõttetu veel mingi lisafilter panna, sest ka torustik oli ju täiesti uus. Vesi on aga kvaliteetne, seega puhasti töötab hästi.

Kuid majja veeühenduse teinud torumees soovitas filtri paigaldada. Ja asjaks läks, sest küllap oleks veemõõtja juba juppideks lennanud, kui seda poleks olnud. Kui ta sama torumehega hiljem taas plastsodi teemal vestles, arvas see, et küllap trasse paigaldanud töömeestel ei olnud torulõikamise tange ja kogu jupitamise töö tehti tavalise käsisaega ära.
Korrektsetel tööde teostajatel ei olevat aga kombeks plasttorujuppe saagida, vaid vastavad pikkused lõigatakse spetsiaalsete tangidega. Aga eks kõik algab ju töökultuurist.

Küllap ühel päeval need laastud seal ka lõpevad, ent helistaja soovitab kõigil, kellel Kärlal uue veetorustiku majaga ühendamine veel ees ootab, kindlasti enne veemõõtjat mudafilter paigaldada. See väike nublakas on kümneid kordi odavam kui uus veemõõtja osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)