Rannas kadunud poiss leiti kilomeetri kauguselt

Mändjalas läks laupäeval rannas kaduma väike poiss, kes leiti tund peale kadumist ja anti vanematele üle.

Päästjatele tuli 10. juulil kell 13.38 teade, et Kaarma vallas Mändjala hotelli juures on rannas 5-aastane poiss kaduma läinud.
Päästjad otsisid kaotsiläinud last kahe kilomeetri ulatuses kadumiskohast kalda piirilt ja veest, kuna last nähti viimati vees mängimas. Otsingusse kaasati ka rannas olevad inimesed, kes aktiivselt aitasid kadunud last otsida.

Lapse leidis üks rannas olnud inimene ligikaudu tund peale kadumist kilomeetri kauguselt kadumiskohast.
Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ütles, et õnneks ei olnud laps seekord seal, kus oleks temaga võinud juhtuda kõige hullem.
Margus Lindmäe paneb kõikidele lastega randa minevatele inimestele südamele, et oma toimetusi tuleb sättida selliselt, et ka lastel oleks silm peal.

Lindmäe sõnul on kurb see, et tänapäeval inimesed enam vett ei karda, pidades silmas just seda, et palavaga on küll hea kaelast saadik vees olla, kuid kõik veekoguga kaasnevad ohud kiputakse ära unustama.
“Tuleks natuke rohkem karta, kui ülearu julge olla,” ütles Lindmäe, lisades, et sel aastal on neid õnnetustele välja kutsutud eelmiste aastatega võrreldes palju rohkem.

“Sel aastal oleme juba kuhjaga üle teinud eelmised aastad,” nentis Lindmäe, loetledes inimestele veel kord üles lihtsad tõed, mida on palju räägitud, kuid mis võivad päästa elu: alkoholi tarbides ei tohi vette minna; võõras kohas vette minnes tuleb olla ettevaatlik; kui ujumisoskus on vilets, tuleb vältida karjääre ja kohti, kus vesi läheb järsku sügavaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)