Maiustuse tooraine viis mehed merepõhja

Reede keskpäeval jäi Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel alal kadunuks furtsellaariakogumise laev Liina kahe mehega pardal. Üks meestest leiti hiljem uppununa.

Oletatakse, et õnnetuse võis põhjustada ülelaadimine või kauba valesti laadimine, millest võis tekkida saatuslik kreen. Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht ütles eile Saarte Häälele, et kriminaalmenetlust veel alustatud ei ole.
“Ega enne ei saa midagi teada, kui laev üles tõstetakse,” arvas Triigi sadama kapten Valdur Häng, lisades, et laeva ülestõstmine sõltub omanikust.
Triigi sadama direktor Mati Põld ütles, et mehed läksid merele öösel umbes kahe või kolme paiku ning on üsna tavapärane, et nad on merel umbes 12 tundi või vahel rohkemgi.

Kella 12 ajal helistas sadama direktorile mees, kes tavaliselt laevalt furtsellaaria maha laadib ning küsis, ega laeva ei ole veel tulnud. Tavaliselt olevat mehed talle selleks ajaks juba helistanud. Mõne aja pärast helistas sama mees uuesti ning ütles, et meeste telefonid on välja lülitatud ning nad ei vasta juba hommikust saadik.

Laevaga proovis ühendust võtta ka sadamakapten, kuid asjata. “Siis helistasin päästeteenistusse ja politseisse,” ütles Mati Põld.
Sündmuskohale saadeti Kärdla kordoni toimkond, kes alustas kaatriga otsinguid. Õhtuks suudeti küll tuvastada laeva arvatav asupaik meres, kuid inimeste otsingud tulemust ei andnud.

Tuukrid alustasid laupäeva hommikul inimeste otsinguid ning kella 10.30 paiku leitigi üks pardal olnud meestest, Erich Väli, uppununa laevast umbes 43 meetri kauguselt. Laeva kapten Vladimir Sarantšuk on siiani leidmata.
Laev uppus umbes 7 meetri sügavuses vees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)