Kaarma alustab esimesena e-volikoguga

Viimasel istungil tutvustati Kaarma vallavolikogule e-volikogu süsteemi VOLIS, mis võimaldab näiteks valla kodulehel istungitest otseülekandeid vaadata või vallakodanikul eelnõud algatada.

Volikogu esimehe Urmas Lehtsalu sõnul tuleb e-volikogu küsimus arutlusele paari nädala jooksul ning kui see heaks kiidetakse, saab Kaarma vald oktoobri alguses juba e-volikogu tööle panna.
Lehtsalu rääkis ka, et uue süsteemi kasutuselevõtu tõttu inimesi lahti ei lasta ning juurde ei palgata, vastava koolituse VOLIS-ega tegelemiseks saavad vallasekretär, istungisekretär ja volikogu esimees. Investeerida tuleb aga vajalikku tehnikasse: vaja läheb multimeediaprojektorit, kaamerat ja mikrofoni.

Vallakodanikud saavad e-volikogu kaudu näiteks jälgida käimasolevat istungit, ID-kaardi ja selle lugeja olemasolu korral eelnõusid algatada ning kommenteerida või kutsuda inimesi üles millegi poolt või vastu allkirju andma.
Saaremaal oleks Kaarma vald küll esimene omavalitsus, kes süsteemi kasutusele võtaks, kuid juba mitu aastat on VOLIS-t kasutanud näiteks kõik Jõgevamaa kohalikud omavalitsused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)