Orissaare noorgiidid viivad Maasilinnal ajalukku

Orissaare noorgiidid viivad Maasilinnal ajalukku

 

Kolm Orissaare noorgiidi Taavi Teevet, Taavi Paju ja Toomas Erikso töötavad vabatahtlikult Maasilinnal iga päev.

Orissaare noorgiidide juhendaja Ene Köötsi (fotol) sõnul on Maasilinnal olnud väga palju erinevaid seltskondi, on räägitud itaalia ja prantsuse gruppidele jpt.
“Poisid on ise väga rahul sellega, esialgu ütlesin, et teeme pool juunit, aga poisid olid nii hakkamas, et tegid ise endale juulikuu graafiku valmis,” kiitis Ene Kööts poiste ettevõtlikkust, lisades, et valla poolt poisid palka ei saa. Kui poiste tegemised turistidele meeldivad, siis on neile väike tipiraha antud.

“Poisid saavad kindlasti inimestega suhtlemise kogemuse ja julguse minna võõra inimese juurde. Just see on kõige tähtsam ning loomulikult õpetab see neid kodukanti armastama,” põhjendas Ene Kööts, avaldades tänusõnu peredele, kes oma lapsi selles ettevõtmises toetavad. “Ning suur tänu Mahele (käsitööpaviljoni müüja – toim), kes neid vihma eest varju kutsub ja nende eest hoolt kannab,” lausus ta.

Idee taoliseks ettevõtmiseks tulenes Maasilinna initsiatiivgrupilt ja Silvi Teesalult, kui leiti, et Maasilinn on ju Orissaare kõige silmatorkavam objekt, aga tegelikult ei osata seda turistidele pakkuda.
“Mõtlesime, et hakkame tasapisi peale ning et tulevikus oleks see ka vallale tulutoov,” rääkis Ene Kööts, kelle sõnul tutvusid nad kõigepealt Maasilinna ajalooga ja kui ilmad ilusaks läksid, käisid mitu korda prooviekskursiooni tegemas.

Poisid küsivad turistilt, kas ta soovib teejuhatust ja kui soovib, siis poisid on valmis rääkima. Nad juhendavad külalisi iga päev kell 10–14.
Orissaare gümnaasiumi juures hakkasid noorgiidid tegutsema Evi Männiku juhendamisel alates 1994. aastast ning nii Evi Männik kui Ene Kööts kinnitasid, et nende teada sellist kohapeal pakutavat giiditeenust ei ole siiani olnud.

“Tavaliselt me saatsime giidi grupiga kaasa, aga et kohapeal oleks giidid olnud, seda küll ei ole olnud,” meenutas Evi Männik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)