Pööre tööturul – soomlane teenindab Vaekojas saarlasi! (6)

Pööre tööturul – soomlane teenindab Vaekojas saarlasi!

OOTAB NAERULSUI: Oskari Salokannel võidab soome turistide südamed.
Foto: Peeter Kukk

Ilusal suvepäeval Kuressaares Vaekotta lõunatama tulnud soomlasi võtab vastu meeldiv üllatus – neid teenindab noormees, kes räägib soravas soome keeles ning ei ole seda mitte kuskil kursustel õppinud, vaid on ise täitsa soomlane.

See päevitunud poiss on Oskari Salokannel, kes tuli Kuressaarde tööle tulevaste õpingute jaoks praktikat saama.
Kui 22-aastaselt Lahtist pärit Oskarilt küsida, kas ta siinoldud aja jooksul saare naise naba ka ära on näinud, hakkab ta südamest naerma ja ütleb, et eks neid rannas ikka vaatamas on käidud.

Tüdrukud pole aga need, kes Oskari Eestisse tõid, vaid hoopis võimalus praktiseerida restoranis töötamist, et astuda sisse Lahti rakenduskõrgkooli hotellinduse ja toitlustamise erialale.
Harva juhtub, et Eestis näeb tööl põhjanaabrit, pigem on ikka vastupidi, seetõttu ongi Oskari soome keele oskus talle soome turistidest pakatavas Kuressaares suureks trumbiks.

“Seda juhtub pidevalt, et hakkan klientidega soome keeles rääkima ja nood teevad suured silmad, et kuidas sa nii hästi oskad,” räägib Oskari. “Aga paljud restorani külastanud soomlased tulevad ka pärast tagasi, kui mitte sööma, siis küsima juhiseid poe või ranna leidmiseks,” lisab ta. Omainimese käest on ju ikka kergem abi otsida kui võõra käest juhatust küsida.

Kui Oskarilt vaba aja veetmise kohta pärida, vastab ta, et seda tal peaaegu polegi. Oma vähesed vabad hetked veedab Oskari kas jõusaalis, töökollektiivi seltskonnas või linnaga tutvudes. Kui aga Diva ööklubi mainida, vastab ta jällegi naerdes, et “mis neist pidudest ikka rääkida.”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)