Sõmera hooldekodu vallandas väidetavalt vägivaldse töötaja (7)

Möödunud kuul vallandati Sõmera hooldekodust hooldaja, kes olevat kasutanud hooldatava suhtes vägivalda. Hooldaja lahkumine toimus vastastikusel kokkuleppel.

Pärast intsidenti töölt vabastatud hooldaja Endel-Edgar Kalde oma süüd aga täielikult ei tunnista. Kalde sõnul hoolealune liialdab ja tema ei ole vägivalda kasutanud. Kalde ütles, et hoolealune mõtleb ise endale diagnoosid välja ja läheb kaebama.
Saarte Hääle andmetel oli hoolealuse kael pärast intsidenti lahases, Kalde ütles aga, et arstlik ülevaatus mingit vigastust ei tuvastanud ja järgmiseks päevaks oli kannatanu lahase kaelast kiskunud.

Sõmera hooldekodu juhataja Helle Kahm ütles, et inimesi ilma põhjuseta ei vallandata ning selleks tõuke andnud intsident tõesti toimus.
Eelmisel kuul aset leidnud intsident ei ole hooldekodudes esimene. Sarnaseid juhtumeid on olnud ka varem ning Sõmera hooldekodu on asunud halastamatusse võitlusse vägivaldsete töövõtete kasutamise vastu.
“Kui saabub vihje hooldaja eksimuse kohta, võtame seda väga tõsiselt ja tegutseme vastavalt,” ütles Kahm. “Sellise käitumise suhtes kehtib meil täielik nulltolerants.”

Hooldekodu juhataja sõnul olid kõnealuse hooldaja meetodid vananenud. Just selliste töövõtete kasutamise vastu püüab hooldekodu võidelda.
Juhataja toonitas, et hooldekodus on tööl ka palju inimesi, kes teevad oma tööd hästi ja südamega. Praegune juhtum ei näita veel töötajate üldist suhtumist, kinnitas Kahm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)