Kanada saarlased osalevad ühisprojektis kodusaarega (2)

Torontos saarlased löövad kaasa ühisprojektis “Pärimusvideod”, mille eesmärk on Saaremaal elavate ja siit väljarännanud vanemate inimeste mälestuste ja elukogemuse talletamine.

Johannes Pahapilli artiklist Kanada eestlaste ajalehes Eesti Elu võib lugeda, et SÜT-le lisaks osalevad kõnelauses projektis veel ka MTÜ Saaremaa Rahvakultuuriselts, Saaremaa Muuseum, Saare maakonna 16 põhikooli lõpuklasside õpilased ja mõned aastad tagasi esivanemate sünnisaarele elama asunud Alar Allas.

Projekti “Pärimusvideod” algus on planeeritud 1. juulile ja selle käigus on kavas intervjueerida kodusaarel ja siit olude sunnil mujale elama asunud vanemaid inimesi, et talletada nende mälestused, elukogemus, sünnikoha saatus, praegune seisund ja tulevikuväljavaated.
Projekti tulemusena peaks valmima film, mis läheb kasutusele ja hoiule Saaremaa Muuseumisse, kus talletatakse ka kogu allikmaterjal. videotehnika antakse ettevõtm ises osalenud koolidele.

Ajalehes Eesti Elu on veel öeldud, et “Pärimusvideo” projekti maksumus on umbes 800 000 krooni, millest 90% katab PRIA. Ülejäänud summa tuleb projekti korraldajatelt ja selles osalejatelt. Viimaste panuseks on peamiselt vabatahtlik töö.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)