Digiboksid lähevad Saarel kaubaks nagu soojad saiad (15)

Digiboksid lähevad Saarel kaubaks nagu soojad saiad

LOETUD TUNNID DIGILEVINI: Elektroonikaäri juhataja Kalvi Trei demonstreerib homsest vajalikku digiboksi.
Foto: Peeter Kukk

Homme hommikul kell 5 läheb terve Eesti üle digilevile ning analoogsaatjatega enam telepilti ei näe. Saaremaal on digibokside müük viimase nädalaga mitmekordistunud ning mõnes poes on suure nõudluse tõttu vahepeal digiboksid suisa otsa saanud.

Lisaks digiboksidele lähevad kaubaks ka kõik nende juurde kuuluvad tarvikud. Tallinna tänaval asuva Elektroonika Äri juhataja Kalvi Trei sõnul osteti eelmisel nädalal üle nelja kilomeetri antennikaableid, sadadest digiboksidest rääkimata.

“Saarlased on nõnda ettevaatlik rahvas, et parem muretsevad ette ära kui pärast tagantjärgi,” rääkis ta naerdes.
PlussMiinus Elektroonika kaupluse juhataja Hendrek Kelderi sõnul said üleeile nende poest digiboksid üldse otsa, kuid juba järgmiseks päevaks oli tellitud uus laadung.

Ka Saaremaa Kaubamajast osteti kaubamaja ostujuhi Ulvi Mägi sõnul eelmisel nädalal kaks korda rohkem digibokse kui kunagi varem.
Mägi sõnul ei saa nad küll võistelda elektroonikapoodidega, kuna nende elektroonikaosakond on väga väike, kuid kaubamajast ostavad peamiselt pikaajalised püsikliendid.
Digibokside hinnad varieeruvad 750–1800 krooni vahel, olenevalt kvaliteedist ja lisatarvikute hulgast. Kes ise kodus digiboksi häälestada ei oska, saab poes paluda, et see töö kohapeal ära tehtaks.

Lisainfoks Sõrve säärel elavatele inimestele – kuna sealset piirkonda katab vertikaalpolarisatsiooniga saatja, tuleb ka antenn asetada vertikaalselt ehk nii, et antenni vardad oleksid maapinna suhtes risti.
Uuringufirma TNS Emor värske uuringu põhjal vaatas juuni alguse seisuga analoogtelevisiooni Eestis veel 44 000 peret, mis teeb kaheksa protsenti kõigist peredest. Selle aasta esimeses kvartalis vaatas analoogtelevisiooni 11 protsenti kodudest, teatas BNS.

Uuringu kohaselt vaatasid juuni alguse seisuga digitaaltelevisooni 249 000 peret ning kaabeltelevisooni 268 000 peret.


DIGI-TV

* 1. juulist lõpetavad kõik Eesti telesaatjad analoogtelevisiooni edastamise ning teleprogramme näeb tavaantenni kaudu ainult digitaalsena.
* Selleks hetkeks peavad kõik need, kes näevad praegu vaid kolme Eesti telekanalit, soetama endale digiboksi või soovi korral uue digiteleri.
* Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga.
* Kui soovitakse lisaks vaadata rahvusvahelisi ja kodumaiseid tasulisi kanaleid, võib liituda sama katuseantenni kaudu vastuvõetava tasulise digilevi paketi või mõne kaabel- või satelliittelevisiooni teenusega.
* Praeguseks juba mõne teenusepakkujaga liitunud televaatajaid Eesti üleminek digilevile tehnilises mõttes ei puuduta.

Allikas: Saarte Hääl

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 92 korda, sh täna 1)