Annetuskampaania kogub puuetega inimestele raha (4)

Saaremaa puuetega inimeste koda kuulub Swedbanki püsiannetuskeskkonna projektide hulka, mis tähendab, et kõigil headel inimestel on võimalus siinseid puuetega inimesi toetada. Koguneva summa eest on kojal soov soetada korralik kohandatud transpordivahend.

Saaremaa puuetega inimeste koja juhataja Veronika Allase sõnul on transpordikorralduses viimastel aastatel toimunud muudatuste tõttu jäänud hätta paljud keskustest eemal elavad puudega inimesed.
Allase sõnul pole neil võimalik kodust välja saada seetõttu, et puudub kohandatud transpordivahend. Kuna aga Swedbank täiendas hiljuti oma annetuskeskkonda, on Saaremaa puuetega inimeste kojal võimalus ühes kõigi lahkete inimestega abivajajaid aidata.

“Vajame hädasti transpordivahendit, millega oleks võimalik viia väikekäsitöövahendid töö tegijani ja valmis käsitöö hiljem turustajani,” rääkis Veronika Allas. “Samuti toob transpordivahend puuetega inimestele tagasi võimaluse kodust välja saada ja liituda mõne vajaliku eneseabiorganisatsiooniga nagu näiteks liikumispuudega inimeste ühing, pimedate ühing või diabeediselts,” selgitas ta.

2009. aasta andmete põhjal on Saare maakonnas erineva puudega inimesi 2600, kellest 618 kuulus 13 erinevasse eneseabiorganisatsiooni. Koja juhataja sõnul on puuetega inimeste jaoks väga oluline olla seotud huvi- ja käsitööringide tööga, et tagada endale parem toimetulek.
Äsja kaheaastaseks saanud Swedbanki annetuskeskkonna vahendusel on selle aja jooksul annetatud 28 organisatsiooni toetuseks 1 336 000 krooni, millele pank on lisanud veel 2 miljonit krooni.

Saaremaa puuetega inimeste toetuseks Swedbankis avatud arvelduskonto numbr on 221049614171.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)