Keskranna ei saanud suplushooajaks korda (4)

Keskranna ei saanud suplushooajaks korda

TREPP OOTAB REMONDIMEEST: Saabunud rannahooajaks kõike korda teha pole veel jõutud.
Foto: Peeter Kukk

Keskranna rand Kaarma vallas on siiani lõplikult korda tegemata. Korrastamist vajavad veel riietuskabiinid ja randa viiv trepp.

Kaarma vallavanema Margus Mägi lubadus suvitushooaja alguseks rand korda saada on veel täitmisel. Rannaliiv on klaasikildudest puhastamiseks läbi sõelutud ja väidetavalt suurem osa adrust minema veetud. Küll aga pole veel korras riietuskabiinid, mille puitpõrandad on lagunenud, ning randa viiv trepp, millelt enamik astmeid puudu. Samuti on rand ja vesi kohati paksult adru täis.

Näiteks Pärnu rannaga võrreldes ei pidanud Keskranna randa atraktiivseks ka ujumiskohta otsima tulnud soomlased Kirsti ja Timo just ranna kivisuse tõttu. Samas Kirsti jaoks, kes oma sõnade järgi on harjunud igasugustes kohtades ujumas käima, oli rand siiski korralik.
Kuid veel enne rannani jõudmist võtavad suurelt teelt parklasse keeranud inimest ühel pool vastu vana lagunenud hoone ning teisel pool parkla äärde jäetud mustad prahti täis prügikotid.

Randa prügi toovate inimeste peale on RMK puhkemajandusosakonna Saaremaa puhkeala juhataja Anu Metsniit aga päris pahane. Alles üleeile pidid RMK töötajad sealsamas rannas asuvast välikäimlast prügikotte välja koukima. “Kemps on asjaajamiseks, mitte selleks, et sealt prügikotte alla toppida,” kurjustas Anu Metsniit.
Riietuskabiinide olukorra kohta ütles Metsniit niipalju, et neid tehakse järjest korda ja igale poole korraga ei jõua.

Liisu Arumäe

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)