Saaremaa ühisgümnaasiumi vilistlased said kokku

Saaremaa ühisgümnaasiumi vilistlased said kokku

HÜMN: Kokkutuleku pidulikul kontsert-aktusel lauldi algatuseks kooli hümni, mille 23 aastat tagasi kirjutasid Imre Sooäär ja Kadri Leppik.
Foto: Peeter Kukk

Saaremaa ühisgümnaasiumi kokkutulekule oli eile, veidi enne piduliku aktuse algust registreerunud 230 vilistlast, kuid kohale jõudis neid tunduvalt enam.

Kell 17 alanud aktuse kulminatsiooniks oli kindlasti vilistlaste koori etteaste, lauldi nii Albert Uustulndi kirjutatud “Vilistlaste valssi” kui ka “Saaremaa Ühisgümnaasiumi hümni” ja “Koolilaulu”. Kahe viimase autor on SÜG-i 1987. aastal lõpetanud Imre Sooäär, kes oma sõnul pühendas “Koolilaulu” küll oma vanale armsale Muhu koolile, kuid samas on see kirjutatud selliselt, et seda võib laulda ükskõik millises koolis. “Nüüd jõudis see laul siis Saaremaa ühisgümnaasiumi,” nentis heliloojast riigikoguliige.

Mis puutub aga kooli hümni, siis kirjutas Sooäär selle 1987. aastal, ööl enne kooli lõpuaktust. “Hommikul kell 7,” täpsustas ta. Sooäär saanud esimese salmi ja refrääni valmis minutiga ning siis jooksnud “juhe kokku”. “Kutsusin siis klassiõe Kadri Leppiku, panime ukse lukku ning ütlesin, et enne me siit ära ei lähe, kui laul valmis,” meenutas Sooäär, lisades, et hümni kirjutamine on raskem kui tavalise laulu tegemine, kuna hümn peab kõlama värske läbi aegade. Ta arvas ka, et 23 aastat hiljem tundub toona kirjutatud “Saaremaa Ühisgümnaasiumi hümn” olevat ajaproovile vastu pidanud.

Kooli hümni laulsid eilsel aktusel Maria Väli ja Ivo Linna (viimase hääl oli küll salvestatud lindile, kuna lauljal endal polnud võimalik kokkutulekul osaleda) ning vilistlasi oli koori kogunenud 40 ringis. Vilistlaste koori juhatas Mari Ausmees. Saaremaa ühisgümnaasiumi vilistlaste kokkutulek algas Kudjape kalmistul endiste õpetajate haudadel käiguga ja vilistlaste sportmängudega. Pärast aktust kooli aulas olid klassijuhatajatunnid ja istutati tamm vilistlasteparki. Kokkutuleku lõpetas vilistlaspidu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)