Patriootiline rahvas tähistas võidupüha

Patriootiline rahvas tähistas võidupüha

ISAMAA TÜTRED: Kuressaare kesklinnas võis üle 70 aasta taas marssimas näha uhkeid naiskodukaitsjaid.
Foto: Kertu Kalmus

Tänavune võidupüha traditsiooniline kõnekoosolek Kuressaare kesklinnas oli päikeseline ja eriline, taas olid kaitseliitlaste kõrval rivis Saaremaa naiskodukaitsjad, kes viimati marssisid siin 1939. aastal.

“Saaremaa naiskodukaitsjatel on tänavune aasta eriline, neil on tähtis juubeliaasta,” märkas naiskodukaitsjaid ka Vabadussõja ausamba juures palvuse pidanud kaplan Katrin Keso-Vares, soovides kõigile õnnistust, eriti aga päevakangelastele, kes emadena kasvatavad aateliseks ka meie järeltuleva põlvkonna.

Linnapea Urve Tiidus ning maavalitsuse esindajana sõna võtnud haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters meenutasid võidupüha ja Võnnu lahingu tähtsust eestlaste ajaloos. “Jätkugu meil üksmeelt tõeliste väärtuste hoidmisel,” toonitas Tiidus.
Nagu juba tavaks saanud, toimus pärast kõnekoosolekut Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis malevapealik major Toomas Luige vastuvõtt, kus tänati tublimaid vabatahtlikke riigikaitsjaid.

Kaitseväe juhataja andis võidupüha eel nooremseersandi auastme Henno Rüütlile; Kaitseliidu keskjuhatus otsustas annetada teenetemedali II klassi Väino Tammele, Nikolai Ottisele, Ervin Allikule, Neeme Lingile, Raivo Möldrile ja Ain Salmile, teenetemedali III klassi said aga Ai-gor Paas, Raivo Paasma, Robert Hõbelaid, Sergei Latkin ja Veljo Sepp. Kaitseliidu Valgeristi III klassi medalid annetati Igor Babenkole (sen), Sven Ernesaksale, Eerik Ausnale ja Aire Pahapillile; Kaitseliidu ülema tänukirja sai Sander Loel ning Kaitseliidu Saaremaa maleva rinnamärgi Henno Rüütel, Tanel Kuusikmaa, Aare Tiitma, Matti Kaljuste, Ivo Sepp, Lembit Kirs, Tiia Kobin, Tiia Kütt ja Raili Nõgu. Saaremaa maleva tänukiri anti 19 tublile liikmele.

Tänavuse presidendi võidutule tõi Viljandist Laimjalga Kaitseliidu Saaremaa maleva Kuressaare kompanii pealik Toomas Kask (tänavu oli Kaitseliit tuletoojateks palunud tublimad ja väärikamad vabatahtlike üksuste pealikud), kes andis tule üle maavanem Toomas Kasemaale. Sellest tulest said vallavanemad läita tõrvikud või süüdata laternad, et saaksid süüdatud jaanituled üle kogu maakonna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)