Linna laulis Leedri küla küüni avatuks (6)

Linna laulis Leedri küla küüni avatuks

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Omakülamees, Markland Trade OÜ juht Priit Künnap on rahul. Hoone on kohalikust ehitusmaterjalist ja omakandimeeste tehtud, peaasi – hästi ehitatud.
Foto: Aare Laine

Võidupüha ja jaanilaupäeva õhtul laulis vastvalminud Leedri küla küünis ansambli Helios saatel Ivo Linna, meelitades tantsumurule sadu paare. Hellitavalt Leedri kultuuripaleeks nimetatud uusehitist sõideti uudistama lähemalt ja kaugemalt. Saaru väljal nautis sumedat jaaniõhtut suure lõkketule valgel mitusada inimest.

‘’Küüni avamisele ja jaanilõkke süütamisele eelnes külalaat, kus peamine kaubapakkuja oli Lümanda söögimaja käsitööpood. Valla elanike tehtud käsitööd tutvustanud Lümanda põhikooli õpetaja Pille Jõgi jäi päevaga rahule, öeldes, et pakutava tegid eriliseks just kodukandi inimeste meisterdatud meened ja tarbeesemed. Kõige pisematele jagus lõbu laialt batuudil karates, kiikudes ja joonistamisvõistlusel osaledes.

Kell kaheksa õhtul astus publiku ette Leedri küla neiu Janne tervitamaks koduküla inimesi ja kaugemalt tulnuid ning juhatamaks sisse etendust, mis andis ülevaate küla jaoks tähtsa hoone saamisloost. Lümanda kultuurimaja juhataja Ulvi Põllu lavastatud etenduse võttis publik soojalt vastu.

Külavanem Maret Künnapi, külaseltsi esimehe Ain Ranna ja seltsi liikme, Lümanda vallavanema Jaanika Vakkeri tänusõnad kuulusid ehitajaile firmast Markland Trade OÜ, kimmikatuse valmistajale ettevõttest Scindula OÜ, projekteerijale Sander Aasale ja teistele kaasaaitajaile. Suur töö ehitusobjekti ettevalmistamiseks tehti ära talgukorras. Külaelanikud ise olid väljas mitmel nädalavahetusel. Seemne külaküüni rajamiseks andis eelmisel aastal korraldatud Ivo Linna heategevuskontsert. Põhiosa ehitusrahast (711 000 krooni) saadi PRIA-st. Külaseltsi toetasid ka Lümanda vallavalitsus ja annetajad.

Edu ja kordaminekuid Leedri rahvale soovis Saare maavanem Toomas Kasemaa.
Lümanda kultuurimaja juhataja Ulvi Põllu sõnul saab uues külakeskuses rahva ette tuua vabaõhuetendusi, kus on oma roll kindlasti ka hoonel endal. Esimesed arutelud sel teemal on juba peetud.
Avapeol esinesid peale Ivo Linna ja Heliose veel Lümanda valla taidlejad ja rahvatantsutrupp Lapulised mandrimaalt. Pidulisi jagus Saaru väljale uhiuue küüni juurde ja lõkkeplatsi ümber varaste hommikutundideni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 210 korda, sh täna 1)